Emma Severien wordt nieuwe kinderburgemeester van Barendrecht
Dinsdag 17 oktober 2023 (53 sec)
BARENDRECHT – Afgelopen week hebben 7 kandidaat-kinderburgemeesters zich gepresenteerd aan de jury van de gemeente Barendrecht. Elke kandidaat kreeg de kans te vertellen waarom hij of zij graag kinderburgemeester wil worden. De jury heeft daarna Emma Severien tot nieuwe kinderburgemeester gekozen.
Emma wordt op dinsdag 31 oktober geïnstalleerd in de gemeenteraad. Op die datum draagt Gino Riesmeijer zijn ambtsketen over aan Emma Severien. Vanaf dat moment is Emma de nieuwe kinderburgemeester. Het komende schooljaar zet Emma zich in op de volgende speerpunten: cyberpesten, hacken en sociale media.
Emma
Emma zit in groep 8 van CBS Smitshoek en is 11 jaar. Ze heeft naar eigen zeggen geen plankenkoorts en staat open voor ieders mening. Als kinderburgemeester richt ze zich graag op social media en de gevaren daarvan. “Tegenwoordig trappen veel mensen en kinderen in foute berichten die via sociale media worden verstuurd. Dat moet stoppen. Als we daar wat meer lessen over geven aan kinderen, kunnen we veel ellende voorkomen. In dit geval gaat het ook om cyberpesten. Ook dat kunnen we in lessen onder de aandacht brengen, zodat kinderen wat minder gaan pesten.”
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025