Woningen aan de Mr. Lohmanstraat worden half juni gesloopt
Zaterdag 30 mei 2020 (1 min, 30 sec)
BARENDRECHT – De voorbereidingen van de sloop van de woningen aan de Mr. Lohmanstraat, Ir. Albardastraat en Mr. Thorbeckestraat zijn in volle gang. De aannemer heeft maatregelen getroffen zodat de sloopwerkzaamheden geen problemen opleveren voor beschermde diersoorten zoals de gierzwaluw.
Op dit moment verwijdert een gespecialiseerd bedrijf de asbest uit de woningen, uiteraard volgens strenge richtlijnen die de wet voorschrijft. Buiten het afgeschermde gebied is er geen gevaar voor omwonenden. Op 15 juni start de daadwerkelijke sloop van de woningen.
Nieuwbouw
Op de locatie worden woningen gesloopt voor de realisatie van nieuwbouw. Het gaat om 93 sociale huurwoningen, verspreid over 3 blokken. In totaal worden 47 woningen gesloopt om ruimte te maken voor het nieuwbouwproject.
Sloop
Patrimonium Barendrecht: “We starten met het verwijderen van de asbesthoudende materialen in de woningen en bergingen. Dat gebeurt voor de daadwerkelijke (machinale) sloop. We verwijderen asbest uiteraard binnen de geldende eisen, wet- en regelgeving. We schermen het werkgebied goed af met asbestlint; werknemers dragen beschermende kleding en maskers en we verpakken en voeren het asbesthoudende materiaal af volgens strenge richtlijnen. Buiten het afgezette gebied is er geen risico.”
Foto’s: De eerste muren van de nieuwbouw aan de Mr. Lohmanstraat staan overeind. Bouw van de muren is begonnen aan de kant vd 2e Barendrechtseweg. Richting ‘t Trefpunt wordt er nog grond verzet. https://t.co/T0ZNDVA4jB #Barendrecht pic.twitter.com/sHJgjP5Id7
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) June 19, 2021
Foto’s, update: Nadat de eerste rij woningen aan de binnenkant is gestript van al het (recyclebare) materiaal, zijn de woningen daadwerkelijk gesloopt (https://t.co/MxvN8aahaR): pic.twitter.com/Ua70g7fwlb
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) June 26, 2020
Foto’s: Aan de #Lohmanstraat, #Albardastraat en #Thorbeckestraat worden sinds deze week sloopwerkzaamheden verricht. 47 woningen worden komende weken gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw – https://t.co/MxvN8aahaR pic.twitter.com/y7HmiHTAbH
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) June 20, 2020
Recent nieuws
-
Scholier geslagen en van fatbike bestolen bij school aan de Dierensteinweg
Vrijdag 16 mei 2025
-
13-jarige jongen door leeftijdsgenoten beroofd tijdens verkoop van merkkleding aan de Schoener
Vrijdag 16 mei 2025
-
Lego-dief bij Intertoys Carnisse Veste: Grote doos speelgoed over alarmpoortjes getild
Vrijdag 16 mei 2025
-
Mannen plunderen kledingcontainer van Opnieuw&Co aan de Portlandse Baan
Vrijdag 16 mei 2025
-
Arrestatieteam valt woning binnen aan de Arent Maertensvliet
Woensdag 14 mei 2025