Extra wijkagent in Barendrecht en 4,9 FTE extra voor opsporing in basisteam Politie Oude Maas
Woensdag 22 augustus 2018 (1 min)
BARENDRECHT – De gemeente Barendrecht krijgt 1 FTE (voltijdsbaan) extra voor het aanstellen van een wijkagent. Daarnaast krijgt het gehele werkgebied van basisteam Politie Oude Maas er 4,9 FTE bij. De gemeenten/gebieden van Ridderkerk, Barendrecht, Albrandswaard, Hoogvliet en Pernis vallen binnen dit basisteam.
De extra FTE’s zijn het gevolg van extra beschikbaar gesteld geld door de overheid. Het budget voor de Nationale politie wordt de komende jaren uitgebreid met een bedrag van €291 miljoen euro. Van Belzen: “Een belangrijk deel hiervan is gereserveerd voor sterkte-uitbreiding en meer specifiek gericht op versterking van de wijk en recherche. Concreet betekent dit dat voor de versterking van het basisteam politie Oude Maas 5,9 FTE beschikbaar is gesteld voor het totale werkgebied”
Extra wijkagent in Barendrecht
Burgemeester van Belzen heeft overleg gevoerd met de politie en burgemeester van de gemeente Ridderkerk en Albrandswaard. Van Belzen: “Het verheugt mij u te kunnen mededelen dat de overleggen hebben geresulteerd in het volgende: 1 FTE (wijkagent) wordt toegewezen aan de gemeente Barendrecht. T.a.v versterking opsporing binnen het basisteam; 4,9 FTE wordt ingezet naar het oordeel van de teamchefs.”
De burgemeester had eerder dit jaar aangegeven zich o.a. specifiek in te spannen voor meer zichtbaarheid van de politie in de gemeente.
Recent nieuws
-
15 jun – 21 aug: Afsluitingen door werkzaamheden aan Smitshoekse Baan
Vrijdag 12 juni 2026
-
Zaterdag 13 juni: Veteranendag Barendrecht in Oude Dorpskern
Woensdag 10 juni 2026
-
Fatbike controleactie op het gemeentehuisplein, startschot van landelijke campagne
Woensdag 10 juni 2026
-
Jongeren op de vlucht voor politie tijdens The Hunt
Zaterdag 6 juni 2026
-
Drie personenauto’s volledig uitgebrand op bedrijventerrein Bijdorp
Vrijdag 5 juni 2026