Blauwe zone bij station Barendrecht op 1 juli van start: Parkeerdek vol? Niet meer parkeren in de wijk
Zondag 13 mei 2018 (1 min, 18 sec)
BARENDRECHT – Om de parkeerdruk in de wijken rond station Barendrecht te verminderen wordt hier een blauwe parkeerzone ingesteld. Automobilisten moeten vanaf 1 juli 2018 een parkeerschijf gebruiken en mogen nog maar maximaal 2 uur parkeren op maandag t/m vrijdag tussen 07:00 en 14:00 uur.
Het doel is om treinreizigers te laten parkeren op het parkeerdek, in plaats van in de wijk. Dit zorgde voor overlast voor de bewoners. Het parkeerdek op de spoortunnel zal daarom dit jaar ook nog worden uitgebreid met meer parkeerplaatsen (maar nog niet vóór 1 juli). Mocht het parkeerdek bij station Barendrecht vol zijn, dan mag er toch niet langer dan 2 uur in de wijk worden geparkeerd, zo laat de gemeentewoordvoerder weten: “Is het dek vol, dan kan in de wijk 2 uur geparkeerd worden. Parkeert iemand langer, dan wordt gehandhaafd.”
Blauwe zone vanaf 1 juli
Tegen het verkeersbesluit om de blauwe zone mogelijk te maken kan nog tot volgende week bezwaar worden gemaakt. Het besluit is vervolgens vanaf 17 mei actief, de gemeente gaat echter pas op zondag 1 juli 2018 van start met de blauwe zone, zo heeft een woordvoerder aan BarendrechtNU laten weten.
Voor die tijd ontvangen bewoners parkeerontheffingen en worden er verkeersborden geplaatst om automobilisten op de blauwe zone te wijzen. Bewoners zijn vorige maand over de parkeerontheffing geinformeerd door de gemeente. De ontheffing is nu nog gratis, maar in de toekomst zal hiervoor moeten worden betaald.
Handhaving
Handhavers (BOA’s) zullen vanaf 1 juli 2018 direct gaan handhaven, maar alleen in de vorm van waarschuwingen. Na 2 weken worden er ook boetes uitgeschreven.
Bekijk hier welke straten er precies (deels) binnen de blauwe zone vallen.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025