Samenwerking voor brandveiligheid in Borgstede: “Veiligheid van senioren waarborgen”
Vrijdag 15 september 2017 (58 sec)
BARENDRECHT – Op initiatief van gemeente Barendrecht wordt er maandag een convenant getekend tussen de gemeente, de Veiligheidsregio Rotterdam–Rijnmond, Stichting Pameijer en Stichting Laurens Barendrecht. Hiermee spreken de vier partijen af samen op te trekken om de brandveiligheid in Borgstede te verbeteren.
In maart van dit jaar was er brand in de keuken van een bewoner van Borgstede. Andere bewoners van het gebouw uitten daarna hun zorgen over de brandveiligheid.
Brandveriligheid
Sinds enkele jaren vindt er een verschuiving plaats onder de bewoners van Borgstede. Er wonen op dit moment 83 ouderen met een zorgvraag en 26 overwegend jongere cliënten van Pameijer. De gemeente Barendrecht en de Veiligheidsregio-Rotterdam- Rijnmond willen dat de veiligheid van senioren gewaarborgd blijft. Het convenant moet ervoor zorgen dat de kans op incidenten wordt verkleind en dat de brandveiligheid van alle bewoners wordt vergroot.
Voorzieningen behouden
Dat betekent onder andere dat alle seniorenvoorzieningen op het gebied van brandveiligheid in Borgstede gehandhaafd blijven. Daarnaast moet de informatievoorziening over brandveiligheid richting alle bewoners van Borgstede, en de medewerkers van Laurens en Pameijer die in het complex werken, up-to-date zijn. Om dat laatste te realiseren worden onder andere een spreekuur en voorlichtingsavonden georganiseerd en komt foldermateriaal beschikbaar.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025