Forse meevaller voor gemeente Barendrecht: ‘Meer financiële armslag voor ambities en plannen’
Vrijdag 16 juni 2017 (1 min, 9 sec)
BARENDRECHT – De gemeente Barendrecht kan de komende jaren fors meer besteden dan tot voor kort werd aangenomen. Dat blijkt uit een brief van de Rijksoverheid aan de gemeente. Het voordeel ten opzichte van eerdere cijfers loopt op van 830.000 euro dit jaar tot 2,3 miljoen in 2021. De uitkering uit het zogenoemde Gemeentefonds van het Rijk is de belangrijkste inkomstenbron voor een gemeente.
Volgens wethouder Lennart van der Linden (financiën) zijn deze forse meevallers erg welkom voor Barendrecht. ,,Het betekent in de eerste plaats dat er voor het huidige gemeentebestuur meer financiële armslag is om ambities en plannen te verwezenlijken. Daarnaast zal ook het nieuwe bestuur, dat na de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar wordt gevormd, blij zijn met dit extra geld in de komende jaren.”
Voorjaarsnota
Het Barendrechtse college heeft de nieuwe financiële vooruitzichten meteen verwerkt in de Voorjaarsnota, waarover de gemeenteraad zich op dinsdag 4 juli uitspreekt. De Voorjaarsnota maakt duidelijk hoe het gemeentelijke huishoudboekje er in het volgende jaar uit zal zien en is een voorloper van de begroting. Via de voorjaarsnota bepaalt de raad waar eventueel extra geld aan uitgegeven gaat worden. De nieuwe cijfers houden onder meer in dat de tekorten in het sociaal domein (zorg, jeugdzorg, werk en inkomen) aanzienlijk zijn teruggebracht.
Voordat de gemeenteraad zich erover uitspreekt staat de Voorjaarsnota, met de aangepaste cijfers, aanstaande maandag op de agenda van de raadscommissie Planning en Control.
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026