€375 voor Stichting Ambulance Wens dankzij taxusinzameling
Donderdag 18 mei 2017 (45 sec)
BARENDRECHT – Van juni tot en met augustus 2016 was het mogelijk snoeisel van taxushagen in te leveren bij de gemeente. Stichting Vergroot de Hoop houdt deze jaarlijkse actie om geld en taxussnoeisel in te zamelen voor de strijd tegen kanker. Afgelopen jaar leverden de gemeenten Barendrecht, Albrandswaard en Ridderkerk 12m3 taxussnoeisel in.
Opbrengst naar Stichting Ambulance Wens
De ingeleverde snoeisels brengen geld op. Dit geld mag de gemeente schenken aan een organisatie of instelling die werkt rond kankerpreventie, -behandeling of -bestrijding. De gemeenten Barendrecht, Albrandswaard en Ridderkerk haalden samen een bedrag van €375,- op. Dit bedrag wordt geschonken aan Stichting Ambulance Wens. Deze stichting laat de laatste wens van terminale kankerpatiënten in vervulling gaan.
Taxussnoeisel
Taxussnoeisel is een basisgrondstof voor chemotherapie. In de taxushaag zitten giftige stoffen die, wanneer ze op een goede manier gebruikt worden, bruikbaar zijn als medicijn tegen kanker. Iedere kubieke meter snoeisel is goed voor 1 chemotherapie.
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025