Sloopwerkzaamheden Centrumpost worden zichtbaar
Maandag 13 maart 2017 (1 min, 26 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Na zes jaar werd eind 2016 de Centrumpost aan de Binnenlandse Baan gesloten. Het voormalige postkantoor wordt momenteel gesloopt om ruimte te maken voor 40 levensloopbestendige woningen, woningzoekenden van 55+ krijgen voorrang.
Het bedrijf Lek Sloopwerken is inmiddels begonnen aan het strippen van het gebouw, ook zal er asbestsanering plaatsvinden. Na deze fase zullen de sloopmachines het terrein op komen. Naast het gebouw zelf zal ook de kelder en fundering worden gesloopt.
Sloopwerkzaamheden
De werkzaamheden vinden (ongeveer) plaats van 7:00 uur ‘s ochtends tot 17:00 uur ‘s middags. De kranen die de sloopwerkzaamheden zullen uitvoeren zijn voorzien van een sproei-installatie om stof zoveel mogelijk direct neer te slaan. Zowel de voormalige centrumpost als de voormalige brandweerkazerne zullen worden gesloopt.
Bij verdachte omstandigheden is het sloopbedrijf 24/7 bereikbaar op 0348-688843.
Levensloopbestendige woningen
“Levensloopbestendige woningen voor mensen met een kleinere portemonnee”, dat is wat Patrimonium voor ogen heeft voor de locatie van de oude brandweerkazerne en het voormalige postkantoor, vertelt Rob van Oevelen, manager Vastgoed van Patrimonium.
“Wat wij hier gaan ontwikkelen, zijn 40 levensloopbestendige woningen. Geïnteresseerden moeten ingeschreven staan bij Woonnet Rijnmond. Woningzoekenden van 55+ krijgen voorrang”, vertelt Raoul Heij, projectleider van Patrimonium. “Mensen blijven als ze ouder worden steeds langer thuis wonen. Daar houden wij rekening mee. De appartementen worden gelijkvloers en elke ruimte wordt rolstoeltoegankelijk. Ook kan een verbinding gemaakt worden tussen de woon- en slaapkamer. Dit kan prettig zijn wanneer een van de bewoners bedlegerig is. Het wordt een onderhoudsvriendelijk, praktisch gebouw.” De nieuwbouw krijgt 5 woonlagen aan de Binnenlandse Baan en 4 woonlagen aan de Maasstraat en wordt energiezuinig.
Werklieden zijn vandaag (Maandag 13 maart 2017) bezig met t verwijderen van asbest tijdens de sloop vd Centrumpost en oude brandweerkazerne https://t.co/I17YZBDc5B pic.twitter.com/iwCcrh4LbY
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) March 14, 2017
Fotograaf: Jordi Menheer, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025