Centrumtuin Barendrecht weer van start
Dinsdag 14 februari 2017 (1 min, 12 sec)
BARENDRECHT – Vrijwilligers en betrokkenen van Centrumtuin Barendrecht kijken terug op een mooi eerste jaar en trapten afgelopen donderdagmiddag samen het nieuwe tuinseizoen af. In aanwezigheid van wethouder Lennart van der Linden bedankte initiatiefnemer Arend Wesdijk de betrokken organisaties en vrijwilligers.
In totaal hebben zo’n 20 vrijwilligers aan de tuin bijgedragen, van meer dan vijf verschillende nationaliteiten. Arend prees de steun van Patrimonium en Paul Casteleijn Hoveniers, die zwaarder tuingereedschap aan de vrijwilligers uitleent.
Vrijwilligers bedankt
Bloemen waren er voor drie vrijwilligers, die werden bedankt voor hun constante inzet in het soms moeizame eerste seizoen. In het begin was het vooral opboksen tegen vuil en onkruid en gebrek aan water, met slechts geringe opbrengst. Ook was het verloop onder statushouders groot, bijvoorbeeld vanwege de start van een taalcursus, het vinden van werk of gezinshereniging.
Ontmoeting
Inmiddels is een gedegen moestuinplan ontwikkeld en breidt het netwerk van betrokken inwoners zich verder uit. Centrumtuin Barendrecht is vooral een tuin van liefde, bedoeld voor ontmoeting en samen bezig zijn, in het bijzonder voor hen die zich (nog) niet thuis voelen of eenzaam zijn.Samen met de gemeente wordt ook de mogelijkheid ontwikkeld om werkritme en kennis van de Nederlandse taal en cultuur op te doen.
Elke vorm van steun wordt gewaardeerd, want meedoen doe je tenslotte niet alleen. Financiële steun is ook nog van harte welkom, in het bijzonder voor de aanschaf van moestuinbakken, zaden en overige materialen. Informatie via: arendwesdijk.nl/centrumtuin
Recent nieuws
-
Twee Rotterdammers (18) na achtervolging aangehouden voor auto inbraken in wijk Molenvliet
Zondag 6 september 2026
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker officieel geopend: Van verwoestende brand naar volledig nieuw hoofdgebouw
Zaterdag 5 september 2026
-
Man veroordeeld voor diefstal van trailer aan de Lübeck: Auto weggeduwd en trailer meegenomen
Zaterdag 5 september 2026
-
Politiehond springt in sloot en bijt vluchtende Duitser in het water langs de Dierensteinweg
Zondag 30 augustus 2026
-
Tankwagen en auto gekanteld op A15, hoofdrijbaan richting Rhoon thv Smitshoek volledig afgesloten
Zaterdag 29 augustus 2026