Openstelling onderdoorgang A29: Toch geluidsscherm langs de Sweelincklaan
Woensdag 10 augustus 2016 (1 min, 11 sec)
BARENDRECHT – Bewoners van de Koraallaan krijgen vanwege de toenemende verkeersdrukte door de openstelling van de Harmonielaan toch een geluidsscherm aan de achterzijde van hun woning (Sweelincklaan). Bewoners kregen het eerder al voor elkaar om de groenhaag op te laten nemen in de plannen. Op die manier wordt het zicht op de toenemende verkeersdrukte in ieder geval (deels) ontnomen.
Van de Bachlaan tot aan de fietserstunnel bij de Voordijk zal een 1 meter hoog geluidsscherm worden geplaatst in de groenhaag. Het scherm zou hierdoor zo min mogelijk zichtbaar moeten zijn. Dit plan is in lijn met de wens van de bewoners. De onderdoorgang A29 (Harmonielaan) zal tevens verboden gebied worden voor vrachtwagens, aldus wethouder Leon van Noort (verkeer).
Asfalt niet vervangen
Bovenstaande maatregelen zijn voor de wethouder reden om het huidige asfalt aan de Sweelincklaan niet te vervangen: “Met het instellen van een vrachtwagenverbod (…), het plaatsen van de haag met geluidsscherm en de hoge geluidsreductie van het huidige asfalt is vervangen van het bestaande asfalt op de Sweelincklaan op dit moment niet nodig. De meetresultaten tonen aan dat het huidige asfalt pas rond 2024 aan vervanging toe is. (…) We monitoren het asfalt gedurende deze periode. Indien de kwaliteit sterk achteruit gaat wordt er eerder ingegrepen”
De werkzaamheden zullen in september – oktober 2016 gaan plaatsvinden. De kosten van alleen de groenhaag werden in april geschat op €10.000 tot €15.000. Het is vooralsnog niet bekend hoeveel het geluidsscherm kost en het niet opnieuw asfalteren bespaart.
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026