Openstelling onderdoorgang A29: Toch geluidsscherm langs de Sweelincklaan
Woensdag 10 augustus 2016 (1 min, 11 sec)
BARENDRECHT – Bewoners van de Koraallaan krijgen vanwege de toenemende verkeersdrukte door de openstelling van de Harmonielaan toch een geluidsscherm aan de achterzijde van hun woning (Sweelincklaan). Bewoners kregen het eerder al voor elkaar om de groenhaag op te laten nemen in de plannen. Op die manier wordt het zicht op de toenemende verkeersdrukte in ieder geval (deels) ontnomen.
Van de Bachlaan tot aan de fietserstunnel bij de Voordijk zal een 1 meter hoog geluidsscherm worden geplaatst in de groenhaag. Het scherm zou hierdoor zo min mogelijk zichtbaar moeten zijn. Dit plan is in lijn met de wens van de bewoners. De onderdoorgang A29 (Harmonielaan) zal tevens verboden gebied worden voor vrachtwagens, aldus wethouder Leon van Noort (verkeer).
Asfalt niet vervangen
Bovenstaande maatregelen zijn voor de wethouder reden om het huidige asfalt aan de Sweelincklaan niet te vervangen: “Met het instellen van een vrachtwagenverbod (…), het plaatsen van de haag met geluidsscherm en de hoge geluidsreductie van het huidige asfalt is vervangen van het bestaande asfalt op de Sweelincklaan op dit moment niet nodig. De meetresultaten tonen aan dat het huidige asfalt pas rond 2024 aan vervanging toe is. (…) We monitoren het asfalt gedurende deze periode. Indien de kwaliteit sterk achteruit gaat wordt er eerder ingegrepen”
De werkzaamheden zullen in september – oktober 2016 gaan plaatsvinden. De kosten van alleen de groenhaag werden in april geschat op €10.000 tot €15.000. Het is vooralsnog niet bekend hoeveel het geluidsscherm kost en het niet opnieuw asfalteren bespaart.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025