Machinist vergeet te stoppen op station Barendrecht: Vergissing veroorzaakte geen gevaar
Dinsdag 26 april 2016 (1 min, 27 sec)
BARENDRECHT – Op 2 april reed een trein richting Rotterdam op station Barendrecht door terwijl deze eigenlijk had moeten stoppen. Verbaasde reizigers bleven achter op het station en mensen in de doorgereden trein (sprinter) moesten vanaf Lombardijen terugreizen.
Burgemeester van Belzen (veiligheid) heeft na vragen uit de raad (EVB) uitgezocht of er door deze fout mogelijk gevaar is ontstaan op het spoor: “Uit navraag bij de NS bleek dat de trein, door een vergissing van de machnist, niet gestopt is in Barendrecht. Dit soort vergissingen komen heel incidenteel voor. Zowel ProRail als de NS hebben mij verzekerd dat de situatie op het spoor en in de tunnel, vanwege de vergissing van de machinist, niet in gevaar is geweest.”
Snelheid
Burgemeester van Belzen geeft aan dat de exacte snelheid van de trein op het moment van doorrijden niet is te achterhalen: “Deze snelheid lag in ieder geval niet hoger dan de snelheid van andere treinen die het station van Barendrecht passeren zonder te stoppen.”
Van Belzen: “De NS en Prorail hebben mij verzekerd van het feit dat de vergissing niet heeft geleid tot gevaarlijke omstandigheden en daar vertrouw ik op.”
Stoptrein rijdt #Barendrecht voorbij zonder te stoppen. Staat je dochter daar te wachten voor niets, slapende machinist? #ns_online
— ard_kramer (@ard_kramer) April 2, 2016
@NS_online doet nu niet alleen aan vertraging maar ook te laat remmen zodat je je station mist en weer een halfuur moet wachten voor terug
— Ralph Hofstede (@ralph_hofstede) April 2, 2016
@NS_online de trein van 12:01 op Barendrecht rijdt gewoon door! XD het is uiteindelijk mensenwerk #ShabbatShalom pic.twitter.com/G1ifcUcLRn
— Joseph H Hulleman (@JosephHHulleman) April 2, 2016
@BarendrechtnuNL Ik ga ervan uit dat dit een foutje is van de machinist. Helaas kan dat voorkomen :-( ^LR
— NS online (@NS_online) April 2, 2016
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025