Video: Koninginnedag in 1965-1968 in de Stationswijk
Vrijdag 15 april 2016 (45 sec)
BARENDRECHT – [Video] De Stations- of Oranjewijk van Barendrecht had in die tijd een Oranjevereniging die in de eigen wijk het feest organiseerde. Dat bestond bijvoorbeeld uit een optocht van verklede kinderen en diverse spelletjes die in de straat gespeeld werden.
Amateur filmer Huib Blokland woonde toen in de Oranjestraat, dus waren zijn kinderen als deelnemers in de optocht en tijdens de spelletjes voor hem een ideaal onderwerp om te filmen. Zo zien we zijn kinderen Dick en Gerda en hun buurmeisje Monique Pieters Graafland en anderen terug als Chineesje, Hongaarse, zigeunerinnetjes, Spaanse danseresjes, wielrennertjes of Moriaantjes.
Bas Romeijn ontving de opnames van Dick, de zoon van Huib: “Na het opknappen van de beelden heb ik er dit korte filmpje van gemaakt. Daarop is goed te zien hoeveel er veranderd is in de wijze van feest vieren.” Gerda en Dick Blokland hebben het commentaar ingesproken.
Zie ook: Historie: Barendrechtse Koninginnedagen van 1959 – 1960
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025