Meer cameratoezicht bij blockers in Barendrecht
Woensdag 23 maart 2016
(59 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – Het college heeft ingestemd met het plaatsen van (meer) camera’s bij ‘blockers’ in Barendrecht. Blockers zijn de beweegbare objecten die veelal bij bussluizen worden gebruikt om ongewenst autoverkeer tegen te houden.
Wethouder van Noort schrijft in een brief aan de gemeenteraad: “De afgelopen jaren zijn er schades aan blockers gemaakt door aanrijdingen of vandalisme. De daders konden niet achterhaald worden, omdat zij onbekend zijn. De gemeente heeft daarom de kosten voor deze schades betaald.”
Daders opsporen
De gemeente denkt met de camera’s eenvoudiger daders te kunnen achterhalen en de schadekosten op hen te verhalen. In de brief aan de gemeenteraad worden echter geen (voorlopige) resultaten benoemd of gesproken over de kosten van het camerasysteem.
Camera’s
Op de volgende locaties staan inmiddels camera’s:
- Dorpsstraat (Ouvetureweg/Dudokdreef)
- Ouvertureweg/Cellolaan
- Harplaan/Rossinisingel
- Strausslaan/Walmolen
- Harmonielaan
- Riedermorgen/Noordersingel
- Carnisseweg/Gdansk
- Toegangsweg Edudelta College/Focus Beroepsacademie (Slagboom bij de bongerd)
Op diverse locaties hangen borden met “Cameratoezicht”, het is echter niet altijd direct duidelijk dat deze camera’s van de gemeente Barendrecht zijn.
Afhankelijk van het schadebeeld, zo stelt de wethouder, is het college ook akkoord gegaan met het plaatsen van camera’s op de volgende locaties:
- Jaagpad/Grondmolen
- Voordijk (Nabij kruispunt Sweelincklaan/Henry Dunantlaan)
Recent nieuws
-
FOTO’S: Sinterklaas in Barendrecht 2019
Zaterdag 7 december 2019
-
Zaterdag 14 december: WinterFeest in het centrum van Barendrecht met kramen, kinderactiviteiten en live muziek
Zaterdag 7 december 2019
-
Sportgala ‘nieuwe stijl’ zoekt sporthelden: Theater ingeruild voor clubhuis Hockeyclub Barendrecht
Donderdag 5 december 2019
-
Stichting ‘Petition’ opgericht: Evenementen en buurtactiviteiten voor jongeren in Barendrecht
Woensdag 4 december 2019
-
Prijsindicatie nieuwbouw appartementen Botterlocatie rond de €425.000, penthouse vanaf €850.000
Woensdag 4 december 2019