Misdaad en veiligheidscijfers Barendrecht 2015
Woensdag 11 november 2015 (1 min, 17 sec)
BARENDRECHT – Vanavond (Woensdag 11 november 2015) werden leden van de commissie Samenleving geïnformeerd over onder andere de misdaad en veiligheidscijfers van Barendrecht in 2015. Onder andere politie, OOV en BOA’s informeerden de leden van de commissie over de stand van zaken tot het 3e kwartaal van dit jaar: van woninginbraak en overvallen tot vernielingen en straatroven.
Uit de cijfers van de politie blijkt dat vernielingen, fiets/brommer/scooter diefstal, autodiefstal, vermogen delicten en woninginbraak de meest voorkomende incidenten zijn in Barendrecht. Terwijl het aantal straatroven sterk lijkt te zijn afgenomen, loopt het aantal auto inbraken de laatste weken juist sterk op. Bekijk hieronder de cijfers:
Afbeelding: Hotspots woninginbraken Barendrecht 2015 (Politie)
Cijfers
Onderstaande cijfers gaan, tenzij anders vermeld, over 2015 t/m het 3e kwartaal.
Soort | Aantal t/m 3e kwartaal 2015 | Doorberekening heel 2015 (lineair obv eerste 3 kwartalen) |
Aantal heel 2014 |
Straatroven | 3 | 4 (Echter: Toename zichtbaar in 4e kwartaal) | 24 |
Overvallen | 2 | 3 | 1 |
Woning inbraken | 102 | 136 | 160 |
Auto inbraken | 182 | 243 (Toename in afgelopen weken) | 271 |
Vernielingen | 126 | 168 | 203 |
Overigens vermogens delicten | 137 | 183 | 220 |
Fiets/brommer/scooter diefstallen | 150 | 200 | 236 |
Tot november 2015 zijn er 10 huisverboden opgelegd in Barendrecht.
Woninginbraak
De politie plaatst alle incidenten op de kaart om te kunnen zien in welke gebieden bijvoorbeeld veel woninginbraken plaatsvinden. Hotspots zijn o.a. de wijk Molenvliet 1 (wijkdeel tegen de Barendrechtseweg) en in Carnisselande voornamelijk de noordelijke kant. Een hotspot daar is de wijk Vrijenburg (Carré).
Mobiele camera
De mobiele camera unit (MCU) is recentelijk nog aan de Vrijenburglaan geplaatst in verband met twee straatroven door een groep jongeren. De camera is in 2015 al 7 keer ingezet (waarvan op 1 locatie 2x): Oude Haven, Binnenlandse Baan, fietspad Bijdorp, Middenbaan, Vrijenburglaan en het Binnenhof.
Recent nieuws
-
Koning Willem-Alexander brengt bezoek aan ‘De Bouwpraktijk’ in Buitenoord
Woensdag 2 april 2025
-
Nieuw op de Middenbaan: Kado&zo Landelijk wonen
Woensdag 2 april 2025
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025