Kleinschalige Dodenherdenking 2020 op het Doormanplein: Inwoners worden opgeroepen niet te komen
Donderdag 9 april 2020 (1 min, 50 sec)
BARENDRECHT – De jaarlijkse 4-mei herdenkingsbijeenkomst in de Dorpskerk en publieke herdenking op het Doormanplein gaan dit jaar niet door. De organisatie heeft het programma aan moeten passen vanwege de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus.
Voorzitter René Toonen namens Stichting 4 mei Herdenking Barendrecht: “De inwoners van Barendrecht worden opgeroepen niet naar het Doormanplein te komen. In deze tijd is het onverantwoord samen op het plein te zijn. Wel wil de Stichting 4 mei Herdenking Barendrecht alle Barendrechters oproepen zoveel mogelijk vanaf 18:00 uur de vlag halfstok te hijsen.” De herdenking en de bloemlegging op het Doormanplein zullen zeer kleinschalig doorgang vinden en live worden uitgezonden (later meer info).
Herdenkingen
Op 4 mei zal, net als eerdere jaren, burgemeester Jan van Belzen verschillende monumenten bezoeken en hier bloemen leggen. Ook zullen de oorlogsgraven worden bezocht. De leerlingen en leerkrachten van de Rehobôthschool, de adoptieschool van het graf van Jack Dawson Green, zorgen dat er bloemen liggen. De burgemeester is tijdens deze rondgang slechts vergezeld van de voorzitter van de Stichting, René Toonen.
2 minuten stilte
Om 19:50 uur zal de klok van de Dorpskerk luiden, waarna om 19:58 uur het taptoe signaal klinkt, gevolgd door 2 minuten stilte. Na de 2 minuten stilte volgt het Wilhelmus en zal de burgemeester namens alle Barendrechters een krans leggen bij het monument op het Doormanplein.
Inwoners worden nadrukkelijk opgeroepen om, vanwege de maatregelen tegen de verspreiding van corona, niet naar het Doormanplein te komen. BarendrechtNU zal, indien de omstandigheden dit op 4 mei toelaten, live beelden uitzenden vanaf de herdenking en bloemlegging bij het monument aan het Doormanplein. De lokale omroep Exxact Barendrecht zal vanaf 19:00 uur een speciaal herdenkingsprogramma uitzenden met o.a. een toespraak van burgemeester van Belzen en een gedicht van kinderburgemeester Maas van der Graaf.
75 jaar vrijheid
René Toonen: “De Stichting 4 mei Herdenking Barendrecht had zich de herdenking van 2020 vanzelfsprekend anders voorgesteld. In het jaar waarin we 75 jaar vrijheid vieren zou ook de herdenking op de dag hieraan voorafgaand iets bijzonders moeten zijn. Er was gezorgd voor een mooi programma met bijzondere sprekers en mooie muzikale bijdragen. Inmiddels is ook de Stichting ingehaald door de actualiteit en kunnen zij voor dit jaar slechts een sobere herdenking aanbieden. Het programma zoals bedacht voor 2020 wordt doorgeschoven naar 2021.“
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025