Scholenmarkt Barendrecht: Van basisschool naar voortgezet onderwijs
Woensdag 11 november 2015 (1 min, 11 sec)
BARENDRECHT – Voor de meeste leerlingen die aan het eind van dit schooljaar de basisschool verlaten, is de zoektocht naar een school voor voortgezet onderwijs begonnen. De Barendrechtse scholen voor voortgezet onderwijs spelen hier maandag 23 november op in met de inmiddels traditionele scholenmarkt in theater Het Kruispunt aan de Middenbaan. Van 19.00 tot 21.00 uur zijn de leerlingen met hun ouders/verzorgers van harte welkom.
De deelnemende scholen zijn CSG Calvijn Groene Hart, Dalton Lyceum Barendrecht, Edudelta College Barendrecht en Focus Beroepsacademie. Laatstgenoemde school is een samenwerkingsverband tussen CSG Calvijn en Dalton Lyceum Barendrecht.
Scholenmarkt
Dankzij deze scholenmarkt zijn de leerlingen en hun ouders in staat om in korte tijd een indruk te krijgen van het brede onderwijsaanbod (vmbo in diverse schakeringen, mavo, havo, atheneum en gymnasium) binnen de Barendrechtse gemeentegrenzen. De op de scholenmarkt aanwezige scholen stellen foldermateriaal beschikbaar, maar de kinderen en hun ouders kunnen met hun vragen ook terecht bij de directieleden en docenten van de verschillende scholen.
Omdat sommige leerlingen ook in het voortgezet onderwijs een steuntje in de rug kunnen gebruiken, zijn ook de zorgcoördinatoren van de deelnemende scholen aanwezig om antwoord te geven op specifieke hulpvragen.
Open dagen
De deelnemende scholen stellen later in het schooljaar (periode januari/februari 2016) hun deuren apart nog een keer open voor belangstellenden. Deze ‘open dagen of avonden’ zullen binnenkort aangekondigd worden. De specifieke data en openingstijden worden ook gepubliceerd op de websites van de Barendrechtse scholen voor voortgezet onderwijs.
Recent nieuws
-
Koning Willem-Alexander brengt bezoek aan ‘De Bouwpraktijk’ in Buitenoord
Woensdag 2 april 2025
-
Nieuw op de Middenbaan: Kado&zo Landelijk wonen
Woensdag 2 april 2025
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025