Zon in spiegel veroorzaakt brandende handdoek in badkamer aan de Koedood
Dinsdag 2 mei 2023 (47 sec)
BARENDRECHT – De brandweer is vanmiddag (Dinsdag 2 mei 2023) met spoed gealarmeerd voor een melding van een woningbrand aan de Koedood in Barendrecht. Hier werd even na vier uur ‘s middags melding gemaakt van rookontwikkeling in de badkamer van de woning, die vol stond met rook.
De brandweer kwam met meerdere voertuigen met spoed ter plaatse en had de brand snel onder controle. Niemand raakte gewond.
De politie heeft na afhandeling van het incident gemeld dat de brand is ontstaan door zonlicht, dat via een spiegel op een handdoek scheen. De warme zonnestraal zou vervolgens de handdoek vlam hebben laten vatten. Zonnestralen kunnen, indien geconcentreerd op één punt (bijvoorbeeld met een vergrootglas), op dat éne punt heel warm worden.
Live: Brand in woning aan de Koedood, brand is geblust. Brandweer en politie met meerdere wagens ter plaatse. Rook kwam uit het dakraam van de woning. Hier was sprake van melding van rookontwikkeling in … https://t.co/7L1PDyjEo8
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 2, 2023
Recent nieuws
-
Ron’s Oliebollenkraam terug op het gemeentehuisplein
Woensdag 22 oktober 2025
-
Stille tocht voor slachtoffer van dodelijk ongeval op Noldijk
Dinsdag 14 oktober 2025
-
Heinenoordtunnel vannacht volledig afgesloten (ook voor fietsers) voor tests met noodstroomvoorziening
Maandag 13 oktober 2025
-
23-jarige fietser overleden bij aanrijding met auto op Noldijk, automobilist onder invloed
Zondag 12 oktober 2025
-
Oliebollenkraam geopend op het Middeldijkerplein, dit jaar niet op het Havenhoofd
Zaterdag 11 oktober 2025