BVV Barendrecht en Excelsior starten met gezamenlijk team in Eredivisie Vrouwen
Maandag 10 april 2017 (1 min, 41 sec)
BARENDRECHT – BVV Barendrecht en Excelsior Rotterdam spelen vanaf volgend seizoen met een gezamenlijk team mee in de Eredivisie Vrouwen. “Hiermee krijgt de regio Rotterdam voor het eerst een vrouwenteam op het hoogste niveau“, aldus de KNVB.
Excelsior Barendrecht treedt als negende team toe tot de Eredivisie Vrouwen. Op dit moment wordt de competitie gevormd door Achilles ‘29, ADO Den Haag, Ajax, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV, FC Twente en Telstar VVNH. “Wij wilden als Excelsior het vrouwenvoetbal graag omarmen“, zegt algemeen directeur Ferry de Haan. “We wisten dat BVV Barendrecht ook die stap wilde maken en daarom zijn we met elkaar om de tafel gaan zitten.’’
‘Mooie stap’
Ook Martin Seltenrijch, voorzitter van BVV Barendrecht, reageert verheugd. “Wij hadden al eens eerder over deelname aan de Eredivisie Vrouwen gesproken. Nu speelt ons hoogste vrouwenteam in de Topklasse en dit is dus een logisch vervolg voor ons.”
“We hebben al een tijd goed contact met Excelsior Rotterdam en BVV Barendrecht en we vinden het erg mooi dat ze volgend seizoen als ‘Excelsior Barendrecht’ mee gaan doen aan de Eredivisie Vrouwen’”, aldus Minke Booij manager vrouwenvoetbal KNVB.
Selectie
De komende tijd gaan Excelsior en BVV Barendrecht het team opzetten; een trainer/trainster, een coördinator en een teammanager. Daarna zal een selectie worden samengesteld met speelsters tussen de 17 en 24 jaar. “Wij hebben hier voldoende talent rondlopen, maar de Eredivisie is weer een ander niveau“, weet Seltenrijch. “Dus ik schat in dat ruim de helft van de selectie van buiten zal moeten komen.”
“Onze ambitie is dat we de selectie op termijn willen samenstellen met speelsters uit de opleidingen van BVV Barendrecht en Excelsior“, geeft De Haan aan. “We calculeren in dat we het sportief gezien lastig zullen krijgen in het eerste seizoen, maar wij verwachten ook dat naar aanleiding van de bekendmaking dat voetbaltalenten zich zullen aanmelden. Deze regio herbergt immers flink wat voetbaltalent.”
Goed nieuws! Volgend seizoen spelen we met 9 teams in de Eredivisie Vrouwen. Welkom Excelsior Barendrecht! https://t.co/TrYQKrSFuf pic.twitter.com/RlzV4owisw
— Eredivisie Vrouwen (@Eredivisievr) April 10, 2017
Recent nieuws
-
Nieuwe NS dienstregeling: Meer treinen op zaterdag vanaf station Barendrecht
Woensdag 10 december 2025
-
Stiller asfalt op de A15 bij Carnisselande, vervanging in 2026 en 2027
Woensdag 10 december 2025
-
Za 13 dec: Winterevenement in Carnisse Veste
Woensdag 10 december 2025
-
Zaterdag 13 dec: WinterFeest Barendrecht van de Middenbaan tot aan de Oude Dorpskern
Zondag 7 december 2025
-
Nieuwe rolbanden in gebruik genomen in Carnisse Veste: Gebak voor het winkelend publiek
Zaterdag 6 december 2025