Voorlopig uitslag GR22: Absolute meerderheid (20 zetels) voor ‘Echt voor Barendrecht’
Donderdag 17 maart 2022 (1 min, 21 sec)
BARENDRECHT – Vanavond (Donderdag 17 maart 2022) werd de voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen 2022 in Barendrecht bekendgemaakt. De definitieve uitslag wordt op maandag 21 maart vastgesteld. Het opkomstpercentage kwam in Barendrecht uiteindelijk op 56,88%.
Echt voor Barendrecht (EVB) behaalde bij deze verkiezingen de absolute meerderheid: Op basis van de voorlopige uitslag krijgt de partij 20 van de 29 beschikbare raadszetels. De 9 overgebleven zetels worden onder 6 andere partijen verdeeld: 2 zetels voor het CDA, 3 zetels voor de SGP/ChristenUnie, en 1 zetel voor zowel de VVD, PvdA, GroenLinks alsook D66. Nieuwkomer ‘Wij Barendrecht’ haalde niet genoeg stemmen voor één zetel.
20 zetels
EVB lijsttrekker Lennart van der Linden heeft in een eerste reactie laten weten blij te zijn met het resultaat. Hij zegt ook dat de andere partijen op basis van deze uitslag moeten inzien dat de kiezer niet is vergeten hoe ze EVB 4 jaar geleden buitenspel hebben gezet.
Van der Linden vertelde aan de aanwezigen in het gemeentehuis ook de komende week met alle partijen in gesprek te gaan en verbinding te zoeken. In restaurant Bonheur, waar EVB haar verkiezingsfeestje hield, werd hier nog aan toegevoegd dat ze natuurlijk zelf wel een verkiezingsprogramma uit te voeren hebben.
Over wie er wethouder wordt werden nog geen uitspraken gedaan, ook niet of van der Linden dat zelf (weer) gaat doen. Wel zegt EVB het aantal wethouders terug te gaan brengen van 6 naar 4 wethouders.
Voorlopige uitslag
Lijst | Politieke partij | Aantal zetels | Aantal stemmen |
---|---|---|---|
1 | Echt voor Barendrecht | 20 | 12814 |
2 | CDA | 2 | 1479 |
3 | SGP-ChristenUnie | 3 | 2009 |
4 | VVD | 1 | 1264 |
5 | Partij van de Arbeid (P.v.d.A) | 1 | 1201 |
6 | GroenLinks | 1 | 1178 |
7 | D66 | 1 | 1025 |
8 | Wij Barendrecht | 0 | 541 |
Aantal op kandidaten uitgebrachte stemmen | 21511 | ||
Aantal blanco stemmen | 52 | ||
Aantal geldige stemmen | 21563 | ||
Aantal ongeldige stemmen | 30 | ||
Aantal kiezers | 21593 | ||
Aantal kiesgerechtigden | 37963 | ||
Opkomstpercentage | 56,88% |
Cijfers via: Gemeente Barendrecht
Recent nieuws
-
Inbraak bij Oogwereld Broekhuis op de Middenbaan
Maandag 6 februari 2023
-
Man veroordeeld voor wapenbezit, vrijspraak voor verdenking van beschieten woning Avenue Carré
Vrijdag 3 februari 2023
-
Bewoners wijk Vrouwenpolder verrassen plots vertrokken pakketbezorger: “6 jaar lang een bijzonder warm mens”
Donderdag 2 februari 2023
-
Vier verstekelingen ontdekt in vrachtwagen aan de Koopliedenweg
Maandag 30 januari 2023
-
Proef met afsluitingen bij dubbele rijstrook van Kilweg: Gemeente verwacht minder geluidsoverlast
Vrijdag 27 januari 2023