Begroting 2017 vastgesteld door gemeenteraad: meerdere plannen voorlopig geschrapt
Donderdag 3 november 2016 (1 min, 28 sec)
BARENDRECHT – De gemeenteraad van Barendrecht heeft op 1 november de begroting 2017 vastgesteld. Hierin wordt een beeld geschetst van de inkomsten en de uitgaven van de gemeente Barendrecht.
De begroting is meerjarig positief sluitend. Wel is, op verzoek van de gemeenteraad, een aantal posten uit de begroting geschrapt:
Posten uit begroting geschrapt
De Barendrechtse wethouders zijn op dit moment demissionair. De gemeenteraad heeft daarom een aantal posten uit de begroting geschrapt. De raad wil hiermee waarborgen dat het college de plannen niet uitvoert, voordat de raad hiermee expliciet heeft ingestemd. Er kan bij het presenteren van een onderbouwd voorstel aan de gemeenteraad, alsnog geld worden vrijgemaakt voor deze plannen. Het gaat hierbij om: de aanpassingen van Het Trefpunt en de Baerne, de nieuwbouwplannen voor OBS De Tweemaster, het parkeerverwijssysteem, de strategische visie Barendrecht 2030, de verlegging van de Binnenlandse Baan, de herinrichting van het Doormanplein, de plannen bij de HCB (realisatie hockeyvelden en vervroegd geplande renovatie van een versleten veld), het renoveren en uitbreiden van kleedkamers bij de voetbalclubs, het clubhuis bij de Fietscross Club en de parkeervoorziening bij de Jan Gerritseheuvel.
Zaken die nog wel zijn te vinden in deze begroting zijn onder andere de onderdoorgang A29 (Harmonielaan) voor autoverkeer en de plannen op het gebied van duurzaamheid.
“Uitdaging voor nieuw college”
Wethouder van der Linden (financiën): “Ik vind het jammer dat zoveel posten uit de begroting zijn geschrapt. Het feit dat zoveel plannen tijdelijk worden geparkeerd is een deuk in het hoge ambitieniveau van de gemeente Barendrecht. Hier ligt wat mij betreft een uitdaging voor het nieuwe college.” Goed nieuws is wel de lastenverlichting voor alle Barendrechters. Van der Linden: “Zij profiteren hoe dan ook mee in deze begroting. Zo wordt de rioolheffing flink verlaagd en ontvangen inwoners een éénmalige korting op de afvalstoffenheffing.”
Recent nieuws
-
Den Daas Optiek opent in oktober 2025 nieuwe brillenwinkel op de Middenbaan
Vrijdag 18 juli 2025
-
5 t/m 9 augustus: Afsluitingen vanwege asfaltwerkzaamheden 1e Barendrechtseweg
Vrijdag 18 juli 2025
-
53ste Ronde van Barendrecht op zaterdag 19 juli: Sport, muziek en gezelligheid voor iedereen
Vrijdag 18 juli 2025
-
Taakstraf voor jongen die meisjes en vrouwen filmden op toilet en in kleedhokjes Inge de Bruijn Zwembad
Donderdag 17 juli 2025
-
Explosief aangetroffen in tuin aan de Middeldijk: EOD, CBRNE en politie doen onderzoek
Maandag 14 juli 2025