Virtuele reis door zonnestelsel voor leerlingen Focus Beroepsacademie
Vrijdag 26 mei 2017 (46 sec)
BARENDRECHT – Een virtuele reis door ons zonnestelsel, dit overkwam de leerlingen van o.a. het vak Natuur- en Scheikunde op Focus Beroepsacademie. Afgelopen week is er in de lessen aandacht besteed aan de werking van ons zonnestelsel. Als afsluiting werd er in de eigen gymzaal een bezoek gebracht aan een mobiel planetarium.
De klas stond gespannen voor de grote opgeblazen koepel te wachten. Eenmaal binnen werd er op een kussen, hangend tegen de zijwanden van de koepel plaats genomen. De reis startte op de aarde, ging langs de zon, maan en diverse planeten om uiteindelijk naar de aarde terug te keren. Het zonnestelsel werd over de volledige koepel geprojecteerd. Dit leek zo echt dat gelijktijdig alle armen en benen de lucht in schoten om de met snelheid naderende planeten af te weren.
Ook zijn we getuigen geweest hoe een onderzoeksvoertuig op mars werd gezet. Met enige tegenzin reisden wij tegen het einde van de les terug.
Recent nieuws
-
Boa constrictor kronkelt over straat aan de Kempenaar, wie mist zijn slang?
Woensdag 1 oktober 2025
-
Man gegijzeld, aangereden en mishandeld vanaf parkeerplaats aan Henry Dunantlaan
Woensdag 1 oktober 2025
-
Motie van treurnis tegen burgemeester: Wist van verkrachting van minderjarige bij AZC, informeerde college en raad niet
Woensdag 1 oktober 2025
-
Jaya’s aan ‘t Vlak al weken gesloten, winkel leeg en logo weggehaald
Dinsdag 30 september 2025
-
Automobiliste zonder rijbewijs morst drinken, raakt afgeleid en rijdt lantaarnpaal omver langs Dierensteinweg
Zondag 28 september 2025