Het Dorpskerkorgel: Een groot blaasinstrument
Woensdag 15 april 2015 (1 min, 11 sec)
BARENDRECHT – Met haar ruim 1200 pijpen was het Dorpskerkorgel in het koffieconcert van zondag 12 april een ideale sparringpartner voor Pieter de Mast, die een aantal malen wees op de nauwe band tussen een pijporgel en de door hem bespeelde sopraansax en (alt) dwarsfluit.
Met Sebastiaan van Delft aan de klavieren kwam een boeiend programma tot klinken met allereerst klassieke werken van o.a. Händel, Rheinberger en Alain. Nadat beide musici een solo hadden gespeeld van resp. Sweelinck (Psalm 116) en Debussy (Syrinx), volgden een aantal stukken waarin Pieter de Mast zijn instrumenten vanuit wisselende posities t.o.v. het publiek liet horen. Met name in een Bicinium van Rhau (1488-1548) zorgde dit voor verrassend (deels geïmproviseerd) samenspel, waarin vele klankkleuren van het orgel de revue passeerden. Improvisatie bleef een sleutelwoord: veel uitgeschreven noten klonken, maar met ruimte voor het “improvisus= onvoorziene”. Het was een genoegen te merken hoe beide musici op dit punt niet alleen op elkaar zijn ingespeeld, maar ook zelf verrast werden door het klinkend resultaat op deze dag en in deze ruimte.
De aanwezigen lieten met een hartelijk applaus horen dat zij het gebodene wisten te waarderen.
Avondconcert
Op zaterdag 13 juni organiseert Stichting Barendrecht Klassiek in samenwerking met de Stuurgroep Toekomst Dorpskerk een avondconcert, aanvang 20.00. Rodrigo Robles de Medina (piano), Nancy Braithwaite (klarinet) en Ron Ephrat (altviool) brengen dan werken van Mozart, Schumann en Bruch. Voor verdere informatie: zie barendrechtklassiek.nl of bel 0180-619113.
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025