Aanpassingen gemeentehuisplein: Bredere bochten en verhoogd plateau bij kruising met Onderlangs
Vrijdag 19 juli 2019
(43 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – De gemeente gaat het kruispunt op het gemeentehuisplein aanpassen. Het betreft de kruising van de Binnenlandse Baan met het Onderlangs, inclusief de voetgangersoversteekplaats voor de trap bij het het theater.
Het geheel zal op een verhoogd plateau komen met ruimere (‘afgeronde’) bochten voor autoverkeer. Wethouder Bults: “Het plateau wordt in zwart asfalt uitgevoerd. De bredere aansluiting op hetzelfde niveau geeft meer ruimte om de Binnenlandse Baan op te draaien.” Een lantaarnpaal zal moeten worden verplaatst en er worden ook direct 2 invalidenparkeerplaatsen aangelegd.
Werkzaamheden
De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen 22 juli en eind augustus, tegelijkertijd met die aan de Schaatsbaan. “De verkeershinder willen we beperken. Een noodzakelijke afsluiting van de Binnenlandse Baan duurt zo kort mogelijk en we houden rekening met de weekmarkt. We zullen daar tijdig over communiceren“, aldus de wethouder. De aanpassingen zijn het resultaat van een (extern) onderzoek naar de verkeersveiligheid op het gemeentehuisplein.
Recent nieuws
-
Onderzoek naar gaten in spoortalud: Tunnelwand volgende week deels open gegraven
Vrijdag 26 februari 2021
-
Tweede Kamerverkiezingen in Barendrecht: Wel vervroegd stemmen op 4 locaties, geen drive-through stemlocatie bij IKEA
Donderdag 25 februari 2021
-
Herinrichting schoolplein De Zeppelin aanstaande
Donderdag 25 februari 2021
-
Wethouder met bewoners in gesprek over ontmoetingsplekken voor jongeren bij Bachlaan en Riederpark
Donderdag 25 februari 2021
-
Van Belzen: “Door de politie flink ingegrepen op het Havenhoofd, Carnisse Veste en Middeldijkerplein”
Maandag 22 februari 2021