Gemeente ziet schadebedrag door vandalisme dalen: “Verder optimaliseren van camerabewaking”
Vrijdag 17 mei 2019
(39 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – De kosten van vandalisme en overige schade aan gemeentelijke eigendommen over 2018 bedragen € 42.294. Dit betekent een daling van 85% ten opzichte van 2013. Toen ging het om € 277.138.
Gemeente Barendrecht: “We proberen de vandalismeschades altijd te verhalen op de (verzekering van) de dader(s).”
Schade op dader verhalen
Over 2017 werd ruim 38% van het schadebedrag succesvol verhaald. Over 2018 was dit 37%. Daders kunnen niet altijd op heterdaad betrapt worden. Daarom zet de gemeente ook camerabewaking in. Uit onderzoek blijkt dat dit preventief werkt. Het college neemt eind 2019 een besluit over het verder optimaliseren van camerabewaking – en toezicht.
“Sinds 2013 analyseren wij jaarlijks de vandalisme- en schadecijfers. De analyse geeft een goed beeld van de effecten van genomen maatregelen. Ook is de analyse de basis voor de acties en maatregelen voor het komende jaar“, aldus de gemeente.
Recent nieuws
-
18- 23 april: Avond- en nachtelijke werkzaamheden aan de 1e en 2e Barendrechtseweg
Zondag 18 april 2021
-
Jongen (16) overleden door ontploffing in woning aan de Rietgors
Zaterdag 17 april 2021
-
16-jarige overleden bij incident in woning aan de Rietgors, drie minderjarigen aangehouden
Vrijdag 16 april 2021
-
Vuurwapens, 5kg cocaïne, taser en €150.000 aangetroffen bij onderzoek in woning aan de Wilgenwede
Vrijdag 16 april 2021
-
Appartementencomplex De Nieuwe Botter Barendrecht bereikt hoogste punt
Dinsdag 13 april 2021