Galloway kalfje geboren in de Zuidpolder, binnenkort waarschijnlijk nog een kalfje
Zaterdag 23 februari 2019 (1 min, 9 sec)
BARENDRECHT – Enkele weken geleden is er een nieuw kalfje geboren in de kudde Galloway Runderen in de Barendrechtse Zuidpolder. Manon Willemstein namens beheerder FREE Nature: “Het kalf is een koe en moeder en kind doen het hartstikke goed. Het kalfje liep meteen mee met de kudde en ziet er sterk en gezond uit.”
De andere volwassen koe uit de kudde is naar alle waarschijnlijkheid ook gedekt: “Als alles goed verloopt zou het kunnen dat er nog een kalfje komt.”
Afstand houden
De Galloway Runderen lopen in een gebied in de Zuidpolder waar bezoekers ook kunnen wandelen. De afgelopen periode zijn veel mensen al op ‘kraambezoek’ geweest, echter moet dit wel zeer voorzichtig en er moet voldoende afstand worden bewaard. Het is ook niet de bedoeling om de dieren te aaien of voeren.
Om bovenstaande reden wordt de naam van het nieuwe dier ook niet (meer) publiek bekend gemaakt: “De namen van de dieren zijn slechts voor intern gebruik. We vinden het erg belangrijk dat de bezoekers zowel emotioneel als fysiek wat afstand houden van de dieren. Dit voor het dierwelzijn. De ervaring heeft geleerd dat als bezoekers de dieren bij naam noemen, deze afstand snel minder wordt.“, aldus Manon.
Artikelfoto’s: Ingezonden door Marco en John
Alles is liefde in de Zuidpolder in #Barendrecht waar enige tijd terug een jonge galloway is geboren ❤️❤️❤️ #valentijnsdag pic.twitter.com/AXQBmTK3Xd
— Ed Aldus | Weerman (@EdAldus) February 14, 2019
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026