12 en 13 mei: Pendrechtse Molen geopend voor bezoek tijdens Nationale Molendagen
Donderdag 10 mei 2018 (53 sec)
BARENDRECHT – Tijdens de Nationale Molendagen op zaterdag 12 en zondag 13 mei (9.00 uur tot 16.30 uur) is de Pendrechtse Molen in het Zuidelijk Randpark geopend voor bezoek. De molen staat aan de noordkant van de A15 langs de Charloisse Lagedijk/Vrijenburgweg.
De molen laat zien hoe eeuwen lang op windkracht een polder is drooggehouden. De molenaar vertelt graag hoe de molen werkt en hoe het was om met een groot gezin in de molen te wonen. Geslapen werd er in bedstedes en gekookt op een met turf gestookt fornuis. Naast de molen staat een echte plonsplee. Riolering ontbrak immers, evenals waterleiding, gas en elektriciteit.
Wind
Bij voldoende wind zal de molen water het Zuidelijk Randpark inmalen om zodoende de waterkwaliteit te verbeteren. Op een werkdag met een goede maalwind is dat zelfs meer dan 10 miljoen liter water. Na de restauratie van de molen eind 1994 hebben de wieken van de molen meer dan 14 miljoen rondjes gedraaid.
Artikel: 12 en 13 mei: Pendrechtse Molen geopend voor bezoek tijdens Nationale Molendagen – https://t.co/kLAqksFqLM #Molen #Barendrecht pic.twitter.com/hPqY4mQW7O
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 10, 2018
Recent nieuws
-
13:00 – 15:00 uur: Feestelijke opening van vernieuwde Havenhoofd
Zaterdag 7 maart 2026
-
18 jaar cel en TBS voor man uit Barendrecht in grote zedenzaak: Veroordeeld voor alle 37 feiten
Dinsdag 3 maart 2026
-
FlexFlitser langs Portlandse Baan: 11.069 boetes voor hardrijders in 2025
Vrijdag 20 februari 2026
-
Man (37) aangehouden na diefstal van gereedschap tijdens werkzaamheden bij Kruidvat Middenbaan
Vrijdag 20 februari 2026
-
Asfalt op deel van Carnisser Baan laat los, maximum snelheid tijdelijk naar 30km/u
Vrijdag 20 februari 2026