Aanhouding in onderzoek naar mogelijke brandstichting woning Tjalk
Maandag 23 juni 2025 (2 min, 4 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Afgelopen zaterdag werd de brandweer aan het eind van de middag met spoed gealarmeerd voor een melding van een woningbrand aan de Tjalk. De brand werd al snel opgeschaald: Vanuit de woning was geschreeuw te horen en de twee bewoners waren op dat moment nog binnen.
De hulpdiensten en buren zijn de woning via de achterzijde naar binnen gegaan om de mensen naar buiten te halen. De zwarte rook duwde zich ondertussen onder de dakpannen vandaan. Op de zolder woedde een hevige brand. De woning werd uiteindelijk onbewoonbaar verklaard.
Hulpverlening
Twee politieagenten tilden de vrouw via het naastgelegen pad naar de voorzijde van de woning. De vrouw was toen nog hard aan het schreeuwen. Meerdere agenten hebben zich direct ontfermd over de vrouw en wilden haar helpen aan haar (mogelijke) verwondingen.
Communicatie met haar ging moeizaam. De vrouw maakte duwende en slaande bewegingen als haar hulp werd aangeboden. Agenten maanden haar meermaals om normaal en rustig te doen. Een flesje water werd vervolgens weggeslagen. Ze had brandvlekken op haar kleding en hele zwarte handen (waar de politie ook direct foto’s van heeft gemaakt), maar agenten kregen geen informatie uit haar over de oorzaak van de brand. Een gesprek bleek niet goed mogelijk. Een ambulance is met spoed ter plaatse gekomen om de vrouw verdere medische hulp te verlenen.
Ondertussen waren andere hulpverleners druk met een tweede slachtoffer aan de achterzijde van de woning. De man zat/lag in een pad aan de achterzijde. Ook voor hem is een ambulance ter plaatse gekomen. Een aantal buren is eveneens door het ambulancepersoneel gecontroleerd op mogelijke rookinhalatie. Ze hebben de woning betreden toen deze al vol rook stond om hun buren te helpen aan de rook te kunnen ontsnappen. In ieder geval twee mannen gaven aan geen controle nodig te hebben, de politie gaf het dringend advies dit toch te laten doen. Twee agenten die in de woning waren geweest zijn ook gecontroleerd door het ambulancepersoneel.
De brandweer heeft met een kettingzaag de voordeur geopend en kon op die manier snel de brand bestrijden. De brand woedde op de zolderkamer van de woning.
Aanhouding
Na de brand heeft de politie forensisch onderzoek gedaan in de woning. Het scenario van brandstichting wordt daarbij onderzocht. Er is ook al een persoon aangehouden op verdenking van mogelijke (betrokkenheid bij) brandstichting. De politie wil op dit moment geen verdere details geven over deze aanhouding. Het onderzoek loopt nog. De woning is momenteel nog op last van de politie gesloten (verzegeld).
Fotograaf: BarendrechtNU, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026
-
50-jarige Hockeyclub Barendrecht krijgt tijdens jubileum feest Gemeentelijke Waarderingsoorkonde
Zaterdag 12 september 2026