24-jarige Rotterdammer aangehouden in onderzoek naar gedumpte Caracal in Kooiwalbos
Woensdag 28 juli 2021 (1 min, 9 sec)
BARENDRECHT – Een gezamenlijk onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), de Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbescherming en de politie Rotterdam heeft gisteren (Dinsdag 27 juli 2021) geleid tot de aanhouding van een 24-jarige man uit Rotterdam.
Op 14 juli zag een omstander een Caracal (woenstijnlynx) in Barendrecht op het viaduct over de A15 lopen en in het Kooiwalbos verdwijnen. De politie werd gewaarschuwd en het dier werd later die middag gevonden en gevangen.
Onderzoek
De inbeslagname van dier was het begin van een onderzoek dat leidde naar de identiteit van de verdachte. De man werd in zijn woning aangehouden. Daar troffen de politie en de NVWA nog twee servals aan die de man legaal in bezit had en dus mocht behouden. Dat gold niet voor een brilkaaiman die in het huis van de man werd gevonden. De man kon de legaliteit van het dier niet aantonen. Daarom is het reptiel van ± 60cm in beslag genomen. De aangehouden man is na verhoor in vrijheid gesteld, maar blijft verdachte. De inbeslaggenomen kaaiman is op een veilige plek ondergebracht.
De Stichting Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) heeft een bestuursrechtelijke maatregel opgelegd voor de huisvestiging van de servals en daar wordt door de politie en LID op gecontroleerd.
Artikel: 24-jarige Rotterdammer aangehouden in onderzoek naar gedumpte Caracal in Kooiwalbos – https://t.co/vu6mfmFfdE #Caracal #Barendrecht pic.twitter.com/J4e0c0nei2
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) July 28, 2021
Hulpdiensten
Recent nieuws
-
Automobiliste zonder rijbewijs morst drinken, raakt afgeleid en rijdt lantaarnpaal omver langs Dierensteinweg
Zondag 28 september 2025
-
Flexflitser deelt weer 3.160 boetes uit aan de Portlandse Baan
Vrijdag 26 september 2025
-
7-jarig jongetje verkracht door 14-jarige jongen bij speeltuintje in Barendrecht
Zaterdag 20 september 2025
-
PostNL wil 4 nieuwe pakket- en briefautomaten plaatsen in Barendrecht, oa op Muziekplein en Middenbaan
Vrijdag 19 september 2025
-
UPDATE, opgelost: Heinenoordtunnel in beide richtingen afgesloten vanwege stroomstoring
Donderdag 18 september 2025