Defecte trein in spoortunnel veroorzaakt stinkend schuim en vertragingen
Dinsdag 26 januari 2016 (45 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s + Updates] De brandweer is vanmiddag (Dinsdag 26 januari 2016) om tien voor half één met spoed gealarmeerd voor een automatische brandmelding in de spoortunnel van Barendrecht. De oorzaak bleek een defecte trein in de goederenbuis van de tunnel.
De trein is inmiddels verder gereden, maar het schuimblussysteem in de tunnel werd wel geactiveerd. Enkele treinen, sprinters en intercity’s van de NS, die door de spoortunnel rijden zijn uitgevallen of zijn vertraagd.
Stank
Het schuimdek van het blussysteem waait momenteel uit de zuidelijke kant van de tunnel waardoor omwonenden last kunnen hebben van stankoverlast. De “rotte eieren” lucht is volgens de brandweer ongevaarlijk. Voornamelijk bedrijven op Bedrijventerrein-Oost maken melding van de stank.
Updates
Update 15:25: De brandweer is zojuist opnieuw met spoed gealarmeerd voor een automatische brandmelding in dezelfde tunnelbuis.
Update 15:55: Geen sprake van brand, schuim wordt weer opgeruimd.
Foto’s
Schuimblussing werkt wel. Zelfs buiten overkapping. pic.twitter.com/FdDbcTD0uz
— BrandweerBarendrecht (@TS45_1) January 26, 2016
Recent nieuws
-
Jongen van fatbike beroofd aan Van Beuningenhaven: Verdachte opgepakt, fiets terug bij eigenaar
Vrijdag 26 juni 2026
-
Wielerronde van Barendrecht op zaterdag 4 juli
Dinsdag 23 juni 2026
-
27 jun: Open Tuinen Dag Barendrecht 2026
Maandag 22 juni 2026
-
Gemeente is gebrek aan handhaving Oude Maas beu, eist per direct ingrijpen van recreatieschap
Dinsdag 16 juni 2026
-
15 jun – 21 aug: Afsluitingen door werkzaamheden aan Smitshoekse Baan
Vrijdag 12 juni 2026