Koningslinde onthuld aan het Middeldijkerplein
Dinsdag 30 april 2013 (40 sec)
Op het Middeldijkerplein is vanochtend (Dinsdag 30 april 2013) om 9 uur, ter ere van onze nieuwe Koning, een Koningslinde onthuld. Deze onthulling kreeg een extra feestelijk tintje door het oplaten van ballonnen door Barendrechtse scoutingverenigingen, het ceremoniële hijsen van de Nederlandse vlag met de aanwezige kinderen, het zingen van het Wilhelmus en muziek van de Harmonievereniging. De burgemeester van Barendrecht heeft samen met twee kinderen de boom onthuld.
Fotoalbums
Traditionele boom
De Koningslinde is een krachtig groeiende linde, die traditioneel werd en wordt aangeplant bij de kroning van een koning of koningin. De boom heeft een rechte, doorgaande stam en een dichte kroon van groen blad met een geelgroene onderzijde. De boom bloeit in juni-juli met geelwitte bloesem, waarna kleine grijsbruine vruchtjes verschijnen. De herfstkleur van de bladeren is bruingeel.
Video: JordiFun, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
FOTO’S: Jeugd op de vlucht voor politie tijdens The Hunt
Zaterdag 4 oktober 2025
-
Woonwinkel Haco opent nieuwe winkel in Barendrecht
Vrijdag 3 oktober 2025
-
Boa constrictor kronkelt over straat aan de Kempenaar, wie mist zijn slang?
Woensdag 1 oktober 2025
-
Man gegijzeld, aangereden en mishandeld vanaf parkeerplaats aan Henry Dunantlaan
Woensdag 1 oktober 2025
-
Motie van treurnis tegen burgemeester: Wist van verkrachting van minderjarige bij AZC, informeerde college en raad niet
Woensdag 1 oktober 2025