Te warm/koud in Het Kruispunt: €97.500 om problemen met temperatuur aan te pakken
Donderdag 26 juli 2018 (1 min, 18 sec)
BARENDRECHT – Het college heeft besloten om per direct €97.500 beschikbaar te stellen om de klimaat/temperatuur problemen in Het Kruispunt aan te pakken. “Tijdens evaluatie is gebleken dat de huidige technische installatie onvoldoende capaciteit heeft om het klimaat in het gebouw optimaal te beheersen“, aldus het college in een brief aan de gemeenteraad.
De gemeente is eigenaar van Het Kruispunt en is verantwoordelijk voor een werkbare omgeving: Daarom is besloten het probleem aan te merken als ‘brandzaak’: dat zorgt ervoor dat de gemeenteraad geen aparte toestemming hoeft te geven voor de investering van bijna één ton.
Te warm, te koud
Het Kruispunt werd eind 2016 heropend na een grondige verbouwing. Nu blijken er toch nog problemen te zijn met het beheersen van de temperatuur in de verschillende ruimtes:”In de diverse ruimtes stijgt het kwik regelmatig tot boven de 25 graden, waardoor het voor hen bijna onwerkbaar is. Tegelijkertijd zijn er ruimtes die te koel zijn voor de activiteiten die er plaatsvinden” Een ander concreet voorbeeld dat door het college wordt benoemd: Tijdens theatervoorstellingen gaan bezoekers in de pauze (met drankjes) naar buiten omdat het in de foyer te warm is, dit leidt tot een ongewenste opeenhoping van mensen voor de ingang van het gebouw.
Centraal systeem
Het probleem wordt volgens het college veroorzaakt door de centrale aansturing van de installatie, daardoor is het niet mogelijk om de temperatuur per ruimte in te stellen. Om het probleem te beperken moeten er zonneschermen worden opgehangen en wordt het buffervat van de klimaatinstallatie uitgebreid zodat deze een hogere capaciteit krijgt. De werkzaamheden zullen komende maanden worden uitgevoerd.
Recent nieuws
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker officieel geopend: Van verwoestende brand naar volledig nieuw hoofdgebouw
Zaterdag 5 september 2026
-
Man veroordeeld voor diefstal van trailer aan de Lübeck: Auto weggeduwd en trailer meegenomen
Zaterdag 5 september 2026
-
Politiehond springt in sloot en bijt vluchtende Duitser in het water langs de Dierensteinweg
Zondag 30 augustus 2026
-
Tankwagen en auto gekanteld op A15, hoofdrijbaan richting Rhoon thv Smitshoek volledig afgesloten
Zaterdag 29 augustus 2026
-
29 aug: Zomerfeest voor kinderen bij De Kleine Duiker
Vrijdag 28 augustus 2026