Calvijnleerlingen actief bij Clingendaelproject over wereldenergieconsumptie
Dinsdag 24 juni 2014 (52 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Hoe kan Europa efficiënt omgaan met maritiem afval? Wat voor website kan je creëren, waarbij zowel Nederlandse als Oegandese studenten baat hebben? Wat schrijf je in een Business Plan voor de organisatie van een kledingworkshop in Nepal? Deze en andere ingewikkelde vraagstukken komen aan bod bij het internationale project over wereldenergieconsumptie, waaraan ook leerlingen van Calvijn Groene Hart deelnemen in het kader van hun tweetalige opleiding en het vak maatschappijleer.
Linda Hammerschlag en Tessa Quispel uit 4 vwo namen reeds de eerste stap en deden vorige week mee aan de opstartstudiemiddag van het project op het Nederandse Instituut voor Internationale betrekkingen Clingendael in Den Haag. Samen met leerlingen van andere scholen volgden ze een inspirerende presentatie en werden ze zich bewust van de ingewikkelde dilemma’s rond de wereldenergieconsumptie. De leerlingen debatteerden onder professionele leiding over oplossingen voor dit immense probleem, dat uiteraard in vele deelproblemen kan worden onderverdeeld. De middag vormde een veelbelovende start en Linda en Tessa zien dan ook samen met de andere leerlingen uit naar een mooi vervolg.
Fotograaf: Calvijn Groene Hart, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Jongen van fatbike beroofd aan Van Beuningenhaven: Verdachte opgepakt, fiets terug bij eigenaar
Vrijdag 26 juni 2026
-
Wielerronde van Barendrecht op zaterdag 4 juli
Dinsdag 23 juni 2026
-
27 jun: Open Tuinen Dag Barendrecht 2026
Maandag 22 juni 2026
-
Gemeente is gebrek aan handhaving Oude Maas beu, eist per direct ingrijpen van recreatieschap
Dinsdag 16 juni 2026
-
15 jun – 21 aug: Afsluitingen door werkzaamheden aan Smitshoekse Baan
Vrijdag 12 juni 2026