Debaters Dalton Lyceum Barendrecht behalen tweede plaats
Dinsdag 14 maart 2017 (1 min, 3 sec)
BARENDRECHT – Donderdag 9 maart deed het debatteam van het Dalton Lyceum Barendrecht mee aan de voorrondes van Op weg naar het Lagerhuis 2017.
Na maandenlang oefenen toog een groep van 12 leerlingen naar het Provinciehuis in Den Haag. Samen met 15 andere scholen uit Zuid-Holland moest daar de strijd worden aangegaan voor een plaats in de volgende ronde voor de winnaar van de finale.
Debatteams
In vier poules van vier scholen debatteerden de teams voor een plek in de halve finale. Dalton won de drie poulewedstrijden op overtuigende wijze. De humor en samenwerking in het debat ging de leerlingen prima af. Toen een leerling de kluts dreigde kwijt te raken, nam een andere leerling dit perfect over alsof het van tevoren zo was geoefend.
Het spannendst was misschien wel de halve finale tegen het Rijnlands Lyceum uit Sassenheim. Er werd fel en gepassioneerd geargumenteerd. Met de kleinst mogelijk marge was de overwinning voor het Dalton Lyceum en stond het voor het tweede opeenvolgende jaar in de finale.
Tweede plaats
Hier stond het Dalton in de Statenzaal van het Provinciehuis tegenover het Gymnasium Novum uit Voorburg. Ook deze strijd ging gelijk op. Helaas viel het dubbeltje nu de andere kant op. Geen plek in de volgende ronde, maar een tweede plaats die tot tevredenheid stemde.
Recent nieuws
-
Politie deelt foto van overvaller zonnestudio Middenbaan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Man in scootmobiel aangereden en daarna geslagen bij ongeval aan Binnenlandse Baan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Scholier geslagen en van fatbike bestolen bij school aan de Dierensteinweg
Vrijdag 16 mei 2025
-
13-jarige jongen door leeftijdsgenoten beroofd tijdens verkoop van merkkleding aan de Schoener
Vrijdag 16 mei 2025
-
Lego-dief bij Intertoys Carnisse Veste: Grote doos speelgoed over alarmpoortjes getild
Vrijdag 16 mei 2025