Leerlingen Dalton Barendrecht herdenken slachtoffers Holocaust
Woensdag 3 februari 2016 (49 sec)
BARENDRECHT – Afgelopen zondag werd in Amsterdam herdacht dat het concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz op 27 januari 1945 bevrijd werd. Er was een stille tocht en er werden toespraken gehouden, door onder andere de burgemeester van Amsterdam, bij het spiegelmonument in het Wertheimpark.
Leerlingen uit VWO 5 van het Dalton Lyceum die deelnemen aan het project Shoa woonden deze herdenking bij. Naast de snijdende wind werd het hun ook koud om het hart door de emotionele toespraken en de serene sfeer in het park.
Rondleiding
Na afloop van de herdenkingen togen de leerlingen naar de Hollandse Schouwburg al waar ze een rondleiding kregen op de plek waar de Amsterdamse joden in de oorlog verzameld werden en vanwaar ze naar Westerbork en later de afgrijselijke oorden in Oost-Europa getransporteerd werden.
Nieuwe dimensie
Aanwezig zijn daar waar de geschiedenis heeft plaatsgevonden geeft volgens een aantal leerlingen de geschiedenis een nieuwe dimensie. Het is niet langer een verhaal van onbekende mensen en enorme aantallen, de geschiedenis gaat leven en krijgt een gezicht.
Recent nieuws
-
Jongeren op de vlucht voor politie tijdens The Hunt
Zaterdag 6 juni 2026
-
Drie personenauto’s volledig uitgebrand op bedrijventerrein Bijdorp
Vrijdag 5 juni 2026
-
Stiekem filmen in eigen badkamer: Barendrechter (60) krijgt 150 uur taakstraf
Maandag 1 juni 2026
-
20 juni: Midzomer Festival 2026 Carnisse Veste met braderie, gratis kermis, optredens en vuurwerkshow
Zaterdag 30 mei 2026
-
Automobilist onder invloed ramt geparkeerde auto’s aan de Arent Maertensvliet en wordt aangehouden: “Ik weet nergens van”
Vrijdag 29 mei 2026