Video over ‘Bouwdok Barendrecht’ langs de Oude Maas
Dinsdag 13 februari 2018 (31 sec)
BARENDRECHT – [Video] Op een onopvallende plek, tussen de Achterzeedijk en de Oude Maas in Barendrecht bevind zich sinds 1966 een bijzondere polder. Deze 10 hectare grote polder ligt 10 meter onder de zeespiegel en is daarmee de diepste polder van Nederland. Hij is speciaal aangelegd om er gigantisch grote betonnen tunneldelen in te bouwen en is dus een enorm bouwdok.
Veel tunnels in ons waterrijke land zijn samengesteld uit tunneldelen die in Barendrecht gemaakt zijn: “De eerste tunnel die in het bouwdok is gebouwd, was de naastgelegen Heinenoordtunnel“. Aan de hand van luchtfoto’s en filmopnamen van uit een bouwkraan, heeft Bas Romeijn een video samengesteld over het imposante bouwdok.
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Slachtoffer gewond bij straatroof door 4 jongens aan de Boeier
Dinsdag 31 maart 2026
-
Speurhond vindt tas met €700.000 in woning aan het Ketelmeer, man (43) aangehouden
Woensdag 25 maart 2026
-
27 april: Aanmelden voor Koningsdag kindervrijmarkt in centrum Barendrecht
Dinsdag 24 maart 2026
-
27 april: Aanmelden voor Koningsdag kindervrijmarkt in winkelcentrum Carnisse Veste
Vrijdag 20 maart 2026
-
Gemeenteraadsverkiezingen Barendrecht 2026
Woensdag 18 maart 2026