Video 1939: Fruitteelt en verwerking in Barendrecht en omstreken
Maandag 11 juli 2016 (47 sec)
BARENDRECHT – [Video] Na de terugblik op de activiteiten op de voormalige tuinbouwveiling en het deel over de aardbeienteelt en verwerking, heeft Bas Romeijn nu het onderdeel over de teelt en verwerking van hardfruit op zijn website geplaatst.
In maart 1940 zou de Coöperatieve Tuinbouwveilingvereniging “Barendrecht en Omstreken” 25 jaar bestaan. Om dat te vieren is er in 1939 een film gemaakt, echter zonder geluid. Het werk op en rond de veiling, maar ook de verschillende agrarische activiteiten in het verzorgingsgebied werden gefilmd. Bas heeft deze film bewerkt en in diverse onderdelen gesplitst. In dit deel komt de teelt van hardfruit rond Barendrecht en in de Hoeksche Waard aan bod.
De originele film bestaat niet meer, maar dit is een vanaf VHS band bewerkte kopie. Om het voor de kijker van nu te duiden is er commentaar en geluid aan toegevoegd. Een leuk stukje uit de geschiedenis van Barendrecht. Deze korte versie is nu voor iedereen te bekijken op de website.
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
18 jaar cel en TBS voor man uit Barendrecht in grote zedenzaak: Veroordeeld voor alle 37 feiten
Dinsdag 3 maart 2026
-
FlexFlitser langs Portlandse Baan: 11.069 boetes voor hardrijders in 2025
Vrijdag 20 februari 2026
-
Man (37) aangehouden na diefstal van gereedschap tijdens werkzaamheden bij Kruidvat Middenbaan
Vrijdag 20 februari 2026
-
Asfalt op deel van Carnisser Baan laat los, maximum snelheid tijdelijk naar 30km/u
Vrijdag 20 februari 2026
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026