Toiletten en meer fietsenstallingen op station Barendrecht kan nog jaren duren
Vrijdag 8 mei 2015 (1 min, 27 sec)
BARENDRECHT – In theorie kan het volgende week geregeld zijn, maar uit antwoorden van de wethouder blijkt dat het ook pas over 4 jaar zo ver kan zijn: meer fietsenstallingen, een kiosk, toiletten en menselijk toezicht/bewaking op station Barendrecht. Een streefdatum voor het realiseren van deze verbeteringen heeft de wethouder nog niet gegeven.
Echt voor Barendrecht (EVB) stelde vorige maand vragen aan de wethouder over de huidige stand van zaken voor de komst van toiletten op station Barendrecht.
Lokaal Veiligheidsarrangement
Verantwoordelijk wethouder Vermaat in zijn beantwoording: “Het college van Barendrecht heeft 27 oktober 2014 het Lokaal Veiligheidsarrangement Stationsgebied Barendrecht 2014-2018 omarmd. (…) Met dit arrangement wordt geïnvesteerd in een leefbaar en sociaal stationsgebied. (…) Doelstelling van dit veiligheidsarrangement is het waarborgen van de sociale veiligheid op het station en in de stationsomgeving.”
Een werkgroep die is ingesteld zal op 18 mei weer bijeenkomen, tijdens deze bijeenkomst zal “het combineren van eventuele exploitatie en het gebruik van de beheerdersruimte aan de orde gesteld worden. Hierin bevindt zich een toilet“.
De wethouder geeft aan dat het college achter de wens staat om toiletten te realiseren op het station. Een werkgroep onderzoekt momenteel of het mogelijk is om binnen de beheerdersruimte een fietsreparatiepunt te vestigen in combinatie met een andere vorm van (fiets)bewaking.
4 jaar
De werkgroep die is opgezet gaat zich de komende jaren (2014-2018) onder andere bezighouden met het onderzoeken en realiseren van:
- Een toilet; eventueel in combinatie met exploitatie beheerdersruimte (hierin bevindt zich een toilet)
- Uitbreiding fietsenstalling
- Menselijk toezicht; combineren met exploitatie beheerdersruimte en met inzet van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt
- Aanpassing APV; zodat handhaving op verkeerd geparkeerde fietsen en weesfietsen mogelijk wordt
- Plaatsing van een kiosk of fietsreparatiepunt; ter verbetering van de leefbaarheid en met inzet van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt
Recent nieuws
-
Bewoners wijk Vrouwenpolder verrassen plots vertrokken pakketbezorger: “6 jaar lang een bijzonder warm mens”
Donderdag 2 februari 2023
-
Vier verstekelingen ontdekt in vrachtwagen aan de Koopliedenweg
Maandag 30 januari 2023
-
Proef met afsluitingen bij dubbele rijstrook van Kilweg: Gemeente verwacht minder geluidsoverlast
Vrijdag 27 januari 2023
-
Mishandeling op fietspad Sweelincklaan: Slachtoffer in de rug getrapt door 2 personen op scooter
Maandag 23 januari 2023
-
21km kabel gestolen tussen de 7.000 zonnepanelen bij waterzuiveringsinstallatie aan de Achterzeedijk
Vrijdag 20 januari 2023