Blokkade van goederenspoor bij Vaanplein: Demonstranten succesvol verwijderd na weigeren te vertrekken
Donderdag 10 april 2025 (1 min, 34 sec)
BARENDRECHT – Locoburgemeester Lennart van der Linden heeft besloten om de onaangekondigde demonstratie van de actiegroep ‘Geef Tegengas’ onder het viaduct Vaanplein (A15) te verplaatsen: “De demonstratie vindt plaats op het treinspoor waar treinen met (zeer) gevaarlijke stoffen rijden. Omdat dit zorgt voor een onveilige situatie, is ingegrepen op basis van artikelen 2 en 6 van de Wet openbare manifestaties.”
Update 14:45: De demonstranten weigerden zelf te vertrekken en zijn vervolgens door de politie van het spoor gehaald/begeleid. Locoburgemeester van der Linden: “Vandaag hadden we in Barendrecht demonstranten ‘te gast’, waarvan enkelen zich aan het treinspoor vastketenden. Als loco-burgemeester heb ik besloten deze demonstratie in verband met de veiligheid te (laten) verplaatsen. Met succes. Dank aan en complimenten voor onze betrokken veiligheidsdiensten!”
Spoor
De groep bestaat uit 21 demonstranten, van wie enkelen zich hebben vastgeketend aan het spoor. Voor de demonstratie is geen aanvraag gedaan bij de gemeente zoals wettelijk vereist is. Ondanks herhaalde verzoeken om zich te verplaatsen geeft de groep hier geen gehoor aan, zo meldt de gemeente: “Gezien de risico’s voor de gezondheid en veiligheid van zowel de demonstranten als het treinverkeer is besloten de demonstratie te verplaatsen naar een alternatieve locatie.”
Op de locatie van de blokkade/demonstratie staan meerdere politieauto’s en inmiddels ook een bus om de betrokkenen mee af te voeren als dat nodig is: Als ze geen gehoor geven aan het besluit van de locoburgemeester kunnen ze worden aangehouden en een boete krijgen.
De demonstratie moet volgens het besluit van de locoburgemeester per direct worden voortgezet op de parkeerplaats van Schietsportvereniging ‘De Vrijheid Barendrecht’ aan de Dierensteinweg 7. De politie is verantwoordelijk voor de handhaving van het besluit en kan aanwijzingen geven die direct opgevolgd moeten worden.
Het niet opvolgen van dit besluit kan leiden tot een boete of hechtenis. Het besluit is genomen in het belang van de openbare orde, verkeersveiligheid en ter bescherming van de gezondheid, aldus de gemeente.
Recent nieuws
-
Zaterdag 24 en zondag 25 mei: Geen treinen vanaf station Barendrecht
Woensdag 21 mei 2025
-
Jut & Jul Kids sluit winkel op de Middenbaan, uitverkoop gestart
Maandag 19 mei 2025
-
19 – 23 mei: Zwemvierdaagse in Inge de Bruijn Zwembad
Zaterdag 17 mei 2025
-
24 mei: Activiteiten en live demonstratie schaapscheren bij De Kleine Duiker
Zaterdag 17 mei 2025
-
Politie deelt foto van overvaller zonnestudio Middenbaan
Zaterdag 17 mei 2025