Gemeente presenteert actieplan voor Barendrechtse jeugd: Verkeerspanel, vlogwedstrijd in duurzaamheidsweek en betere communicatie
Vrijdag 14 februari 2020 (2 min, 3 sec)
BARENDRECHT – Diverse aanbevelingen van Barendrechtse kinderen (uit het adviesrapport van mei 2019 ‘Jong Barendrecht denkt mee’) zullen door de gemeente worden gerealiseerd. Op 13 februari vertelde burgemeester Jan van Belzen in een bomvolle raadszaal aan de kinderen welke initiatieven door de gemeente worden opgepakt.
De creatieve ideeën van een groep Barendrechtse kinderen uit 2019 zijn door de gemeente uitgewerkt in een actieplan. Tijdens een bijeenkomst is in het gemeentehuis dit plan door burgemeester Jan van Belzen gepresenteerd aan Open Limonade. Hierbij was een nieuwe club enthousiaste basisschoolleerlingen aanwezig, die ook graag hun ideeën deelden met de gemeente.
Initiatieven voor de jeugd
In het actieplan van dit jaar omschrijft de gemeente verschillende onderwerpen waar het komende jaar aan zal worden gewerkt: “Met een groep kinderen en jongeren gaan we kijken hoe we hen beter kunnen bereiken. Niet altijd komt een gemeentelijke boodschap bij hen aan, terwijl die wel voor hen bestemd is. Met welk communicatiekanaal we hen wél kunnen bereiken, gaan we de komende tijd onderzoeken.”
Een speciale Barendrechtse duurzaamheidsweek, waaraan een vlogwedstrijd is gekoppeld, zal onze jeugd op een leuke manier inspireren om met duurzaamheid om te gaan. Kinderen ervaren het verkeer ook vaak als onoverzichtelijk. Een verkeerspanel met kinderen moet inzicht geven waar verbetering mogelijk is. De gemeente wil daarom een samenwerking organiseren tussen SCHOOL op SEEF en Open Limonade om dit te realiseren. Ook wordt in het actieplan aandacht besteed aan pesten, een dementievriendelijke samenleving en veiligheid.
Jong Barendrecht denkt mee
Het college waardeert de inzet van Open Limonade om de Barendrechtse jeugd uit het primair en voortgezet onderwijs te betrekken bij hun leefomgeving. Burgemeester Van Belzen: ‘Deze kinderen zijn onze toekomst. Hun ideeën zijn daarom heel waardevol. We gaan met het actieplan aan de slag om een aantal creatieve ideeën uit het rapport van 2019 uit te werken. Om zo van Barendrecht een nog fijnere plek te maken!’
Reshma Roopram, Wethouder Zorg & Welzijn, Jeugd en Volksgezondheid: ‘Het is mooi om te zien met hoeveel enthousiasme wordt meegedacht door de jeugd. Kinderen hebben de leukste ideeën. Tussen hun tiende en achttiende levensjaar betrekken wij kinderen diverse malen bij ‘dat wat speelt’ in de gemeente. Niet meer bedenken vóór onze jeugd, maar juist mét hen plannen maken. Stichting Open Limonade helpt ons daarbij.’
Foto’s: Gemeente Barendrecht / Ingmar Timmer
Foto’s: Gemeente presenteert actieplan voor Barendrechtse jeugd: Verkeerspanel, vlogwedstrijd in duurzaamheidsweek en betere communicatie – https://t.co/uNYeXsSjya #Jeugd #Barendrecht pic.twitter.com/n8dkeKBW43
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) February 14, 2020
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025