Voormalig clubhuis van fietscrossclub op de Bongerd gesloopt: Pand was in slechte bouwtechnische staat
Zaterdag 19 oktober 2019 (1 min, 4 sec)
BARENDRECHT – Het voormalige clubgebouw van Fietscrossclub Barendrecht op Sportpark de Bongerd is inmiddels volledig gesloopt. Vrijwilligers, de politiek en omwonenden hebben meermaals gepoogd het gebouw een andere bestemming te geven.
In één geval leek dit te lukken (met €9.000 subsidie van de gemeente) voor de realisatie van “De Plek”. Het project moest plots worden stopgezet.
Gebouw slopen
Hoewel er diverse ideeën voor (her)gebruik van de locatie waren koos de gemeente voor het slopen van het gebouw. De sloop is afgelopen week afgerond en het gebouwtje is volledig verdwenen. De gemeente heeft na afronding van de sloop een interne memo (PDF) gedeeld met meer details over de slechte staat van het pand: Houtrot aan de buitenzijde, gat in de vloer door houtrot, geen garantie voor veiligheid elektra en waterleidingen. Voor de vrijgekomen locatie hint de gemeente op de realisatie van een ‘Tiny Forest’.
Reden tot zorg
Wethouder Schaap over het gebouw: “Door technische medewerkers van de gemeente, is geconstateerd dat de bouwkundige staat van het pand reden tot zorg geeft. Zowel de buitenwanden als de vloer vertoonden ernstige houtrot. De aanpassingen, welke door de tijdelijke gebruikers zijn aangebracht, waren enkel van cosmetische aard. Het aanbrengen van nieuwe houten platen over de bestaande rabatdelen heeft een negatief effect op de technische staat van het pand.“
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025