Opening van nieuwe fysiotherapieruimte in Borgstede: Bewoners fietsen door digitale wereld
Maandag 22 januari 2018 (55 sec)
BARENDRECHT – Op dinsdagmiddag 16 januari werd de nieuwe oefenkamer van de Fysiotherapie Laurens geopend in Borgstede. Zij hebben onlangs via “Waardigheid en Trots” een Fietslabyrint met MOTOmed (trapfiets trainingsapparaat) geschonken gekregen.
Met het Fietslabyrint kunnen bewoners echte fietsbewegingen op het apparaat maken terwijl ze op een scherm (digitaal) verschillende fietsroutes afleggen. Op deze manier worden ze uitgedaagd om meer te bewegen.
Beweging
De bewoners van Borgstede worden op diverse manieren digitaal uitgedaagd. Zo kunnen zij oefenen met de Silverfit ALOIS (computerspellen voor mensen met dementie). Hierbij staat het bewegen hoog in het vaandel. Er staat ook een apparaat met oefeningen voor ouderen, een soort Wii. Ook is er een Braintrainer waarbij er meer gevraagd wordt van de hersenen. Sinds een half jaar is er ook een Tovertafel in huis, waarbij zowel het bewegen als de hersenen geactiveerd worden
Afgelopen dinsdag was er massale belangstelling en kon iedereen kennismaken met al deze digitale hulpmiddelen. De fysiotherapie Laurens is gespecialiseerd voor behandelen van de geriatrische patiënt. Zij werken zowel in Borgstede als in De Elf Ranken en behandelen zowel de bewoners intramuraal als mensen uit de wijk.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025