Schoolgebouw Van Ravesteyndreef krijgt extra verdieping voor realisatie 27 appartementen
Woensdag 26 april 2017 (1 min, 10 sec)
BARENDRECHT – De gemeente heeft een overeenkomst gesloten met vastgoed ontwikkelaar Adriaan van Erk over de doorontwikkeling van de schoolwoningen aan de Van Ravesteyndreef. Het college heeft besloten om de bestemmingsfunctie aan te passen van ‘Maatschappelijk’ naar ‘Wonen’: “De overeenkomst (..) heeft betrekking op de sloop van een bestaande school en realisatie van nieuwe woningen.”
Het plan is volgens de verleende omgevingsvergunningen om een extra verdieping bovenop het gebouw aan te brengen. In totaal zouden daarmee 27 appartementen moeten worden gerealiseerd in het gebouw. De schoolwoningen staan sinds halverwege 2016 leeg nadat basisschool Het Kompas hier is vertrokken.
Overeenkomst
“In de overeenkomst is afgesproken dat de gemeente een inspanningsverplichting heeft om de ontwikkeling planologisch mogelijk te maken. Daarnaast is de ontwikkelende partij volledig verantwoordelijk voor het hele bouwproces. Verder is overeengekomen dat de ontwikkelende partij de eventuele planschadekosten voor hun rekening nemen en is er een bijdrage overeengekomen in de door de gemeente te maken kosten.”
Met ingang van 27 april 2017 ligt de zakelijke beschrijving van de anterieure overeenkomst gedurende een periode van zes weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis in Barendrecht. U kunt de stukken inzien tijdens openingstijden. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer Van Buren via telefoonnummer 14 0180. Tegen de gesloten anterieure overeenkomst en de zakelijke beschrijving van de inhoud van de overeenkomst kunnen geen zienswijzen naar voren worden gebracht of bezwaren of beroep worden ingediend.
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025