20 september: Ode aan de natuur bij start nieuw seizoen Barendrecht Klassiek
Maandag 15 september 2014 (1 min, 12 sec)
BARENDRECHT – Op zaterdagavond 20 september brengt Ensemble Animato op uitnodiging van Barendrecht Klassiek een ode aan de natuur. Het opkomen van de zon klinkt in muziek uit de opera Faust van Charles Gounod. De vogels zingen in muzikale gedichten van Albert Roussel. Voor sopraan en fluit. Ook de zwaan van Camille Saint Saens en de Kolibri van Chausson zullen uitgevoerd worden, net als de forel van Franz von Schubert en romancen van Robert Schumann. De nimf Syrinx is te horen in een lied van Claude Debussy.
Ensemble Animato
De leden van Ensemble Animato hebben een grote staat van dienst. De uit Barendrecht afkomstige sopraan Iris Giel zingt in het Koor van de Nederlands Opera. Hoboïste Anja van der Maten maakt deel uit van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Fluitiste Marjolein de Wit en pianiste Annemarie de Boer zijn geregeld te horen in binnen- en buitenland.
Natuurschrijver
Een bijzondere bijdrage aan het programma levert natuurschrijver Koos Dijksterhuis, bekend van zijn dagelijkse column over de natuur in dagblad Trouw en als schrijver van boeken en geestige verzen.
Dorpskerk
Het concert vindt plaats in de Dorpskerk, Dorpsstraat 146, naast de watertoren en is mede mogelijk dankzij bijdragen van sponsoren en de samenwerking met de Stuurgroep Toekomst Dorpskerk.
Het concert begint om 20.00 uur. Vanaf half 8 en tijdens de pauze staan koffie en thee klaar. De toegang is, als altijd, vrij. Bijdragen na afloop worden zeer op prijs gesteld. Meer informatie staat op de site: barendrechtklassiek.nl
Recent nieuws
-
Twee Rotterdammers (18) na achtervolging aangehouden voor auto inbraken in wijk Molenvliet
Zondag 6 september 2026
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker officieel geopend: Van verwoestende brand naar volledig nieuw hoofdgebouw
Zaterdag 5 september 2026
-
Man veroordeeld voor diefstal van trailer aan de Lübeck: Auto weggeduwd en trailer meegenomen
Zaterdag 5 september 2026
-
Politiehond springt in sloot en bijt vluchtende Duitser in het water langs de Dierensteinweg
Zondag 30 augustus 2026
-
Tankwagen en auto gekanteld op A15, hoofdrijbaan richting Rhoon thv Smitshoek volledig afgesloten
Zaterdag 29 augustus 2026