Kerstbomeninzameling met kleine vergoeding keert weer terug met meer inzamellocaties
Woensdag 21 december 2022 (57 sec)
BARENDRECHT – De afgelopen 2 jaar organiseerde de gemeente geen kerstbomeninzameling op vaste locaties in de wijk (oa vanwege de coronamaatregelen). Dit jaar zullen er meer inzamelpunten dan de jaren daarvoor worden ingericht, dit vergt meer organisatie dan voorgaande jaren, daarom heeft de gemeente een projectleiding aangesteld die sinds half november aan de voorbereidingen werkt:
“Deze traditie heeft in voorgaande jaren vooral veel aftrek gevonden bij de jeugd. Om een grote oploop te voorkomen worden er voor komende periode meer inzamelpunten georganiseerd in de wijken.“, aldus de gemeente. Tijdens de jaarwisseling 2019-2020 kon voor het laatst een kerstboom worden ingeleverd en kreeg je hiervoor 50 eurocent. De ingezamelde kerstbomen worden verzameld door medewerkers van de gemeente en (ter plekke of bij het afvalaanbiedstation) versnipperd.
Een exacte datum van de inzameling is op dit moment nog niet bekend. Eerdere jaren gebeurde dit in de eerste week van het nieuwe jaar.
Kerstboomverbranding Portland
In de tweede week van januari kun je ook met je boom terecht op de gemeentegrens van Barendrecht met Rhoon/Albrandswaard: In Portland wordt na 2 jaar afwezigheid de jaarlijkse kerstboomverbranding weer voortgezet langs de Portlandse Baan (PDF collegebrief Albrandswaard). Meer informatie volgt t.z.t.
Recent nieuws
-
Jongen van fatbike beroofd aan Van Beuningenhaven: Verdachte opgepakt, fiets terug bij eigenaar
Vrijdag 26 juni 2026
-
Wielerronde van Barendrecht op zaterdag 4 juli
Dinsdag 23 juni 2026
-
27 jun: Open Tuinen Dag Barendrecht 2026
Maandag 22 juni 2026
-
Gemeente is gebrek aan handhaving Oude Maas beu, eist per direct ingrijpen van recreatieschap
Dinsdag 16 juni 2026
-
15 jun – 21 aug: Afsluitingen door werkzaamheden aan Smitshoekse Baan
Vrijdag 12 juni 2026