12 en 13 mei: Pendrechtse Molen geopend voor bezoek tijdens Nationale Molendagen
Donderdag 10 mei 2018 (53 sec)
BARENDRECHT – Tijdens de Nationale Molendagen op zaterdag 12 en zondag 13 mei (9.00 uur tot 16.30 uur) is de Pendrechtse Molen in het Zuidelijk Randpark geopend voor bezoek. De molen staat aan de noordkant van de A15 langs de Charloisse Lagedijk/Vrijenburgweg.
De molen laat zien hoe eeuwen lang op windkracht een polder is drooggehouden. De molenaar vertelt graag hoe de molen werkt en hoe het was om met een groot gezin in de molen te wonen. Geslapen werd er in bedstedes en gekookt op een met turf gestookt fornuis. Naast de molen staat een echte plonsplee. Riolering ontbrak immers, evenals waterleiding, gas en elektriciteit.
Wind
Bij voldoende wind zal de molen water het Zuidelijk Randpark inmalen om zodoende de waterkwaliteit te verbeteren. Op een werkdag met een goede maalwind is dat zelfs meer dan 10 miljoen liter water. Na de restauratie van de molen eind 1994 hebben de wieken van de molen meer dan 14 miljoen rondjes gedraaid.
Artikel: 12 en 13 mei: Pendrechtse Molen geopend voor bezoek tijdens Nationale Molendagen – https://t.co/kLAqksFqLM #Molen #Barendrecht pic.twitter.com/hPqY4mQW7O
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) May 10, 2018
Recent nieuws
-
Gebouw aan Talmaweg 107 gesloopt voor nieuwe straat Talmapad met 7 eengezinswoningen
Donderdag 14 mei 2026
-
Burgemeester beëindigt weer verboden demonstratie op het spoor langs Havenspoorpad
Donderdag 14 mei 2026
-
Demonstratie door 16 personen op goederenspoorlijn langs Havenspoorpad weer verboden
Zondag 10 mei 2026
-
UPDATE: Voor het eerst (g)een wolf gezien bij de Kilweg in Barendrecht
Vrijdag 8 mei 2026
-
Zes maanden cel voor gewelddadige poging tot beroving van Gucci-pet aan de Platehaven
Vrijdag 8 mei 2026