Koffie met Barendrechter Karel Tellings, prins van Soerakarta Indonesië, in Het Kruispunt
Woensdag 12 juli 2017 (45 sec)
BARENDRECHT – In 2011 bleek de in Barendrecht woonachtige Karel Tellings de kleinzoon te zijn van een prinses van Soerakarta, een voormalige vorstenstaat op Java. Karel kwam daarachter toen hij een brief ontving van de keizer van het staatje. “Ik werd uitgenodigd op het paleis, daar ben ik samen met mijn vrouw naartoe gegaan“, zegt hij.
Voor zijn vader heeft Karel Tellings dit voorjaar het Mobilisatie-Oorlogskruis in ontvangst genomen, een onderscheiding voor Tweede Wereldoorlog-veteranen. Matroos Rudolf Tellings voer in 1942 op de Hr. Ms. De Ruijter tijdens de Slag om de Javazee.
Verhalen
Prins Karel Tellings en zijn vrouw prinses Lydia Tellings zijn hun dorp in Indonesië waar veel armoede is, gaan helpen. En naast hun werk in Indonesië doen ze ook vrijwilligerswerk in Israël en Afrika. Verhalen genoeg dus bij deze koffie met!
- Datum: donderdag 13 juli
- Tijd: 10.30 – 12.00 uur
- Locatie: bibliotheek Het Kruispunt
- Toegang: gratis | aanmelden is niet nodig, er is vrije inloop
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025