Brand in nieuwbouw van LOC aan de Dierensteinweg
Zondag 18 januari 2015 (1 min, 4 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] De brandweer is gisteravond om tien voor elf gealarmeerd voor een gebouwbrand aan de Dierensteinweg. Drie voertuigen rukten met spoed uit.
Bouwplaats
Op het bouwterrein van het in aanbouw zijnde Lokaal Opleidingen Centrum (LOC) bleek in het gebouw brand te zijn uitgebroken. Het vuur was te zien vanaf de Dierensteinweg en kon zich via buizen over drie verdiepingen verspreiden. De brandweer had de brand snel geblust.
De politie was eveneens ter plaatse en onderzoekt de brand.
Nog foto Door zo’n klein gat/pijpje kan een brand zich dus naar andere etage of ruimte verspreiden! #Dierensteinweg pic.twitter.com/xbZxVX1FsB
— BrandweerBarendrecht (@TS45_1) January 17, 2015
LOC: Onderwijs en sport
In het nieuwe gebouw zal de Focus Beroepsacademie zich gaan huisvesten. Het onderwijs wordt hierbij verzorgd door het Calvijn en Dalton Lyceum. Daarnaast wordt samengewerkt met ROC Da Vinci en het Albedacollege voor het aanbieden van MBO-onderwijs. De ingebruikname van het gebouw staat gepland voor de zomer van dit jaar.
Reactie wethouder onderwijs
Wethouder Jeroen Gebben (onderwijs) is geschrokken van de brand, maar kan nog niet vertellen of de bouw vertraging gaat oplopen: “We volgen de normale procedure; inventarisatie feiten, daarna trekken we conclusies.”
Update (maandag 19 jan): De wethouder laat weten dat de brandschade uiterst beperkt is gebleven en geen vertraging zal opleveren voor de verdere bouwwerkzaamheden.
Fotograaf: Jordi Menheer, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026
-
16 feb: Begin werkzaamheden Kilweg: Eén rijbaan per richting definitief afgesloten, geluidsscherm langs de weg
Vrijdag 6 februari 2026
-
Automobilist botst op paal langs Dierensteinweg na ongeval op rotonde
Woensdag 4 februari 2026
-
Schoolgebouw aan Petrus Camperstraat krijgt anti-kraak woonruimtes voor jongeren uit Barendrecht
Woensdag 4 februari 2026
-
Pakket- en fietsreparatiepunt ‘Het Zijspoor’ verhuisd van station Barendrecht naar de Gouwe
Vrijdag 23 januari 2026