Nieuwe inrichting van parkeerterrein aan het Achterom: Nieuwe indeling, meer openbaar groen
Woensdag 16 februari 2022 (1 min, 3 sec)
BARENDRECHT – Vorige week maandag (7 februari) zijn de werkzaamheden gestart voor de nieuwe inrichting van het parkeerterrein aan het Achterom. Naast een andere indeling van de parkeervakken komt er meer openbaar groen. Het trottoir, de rijbaan en parkeerplaatsen worden bestraat en er komt nieuwe openbare verlichting met LED.
Een aantal bomen wordt verplant, zodat het parkeergebied een groene uitstraling heeft. Om wateroverlast zoveel mogelijk te voorkomen, wordt er onder de parkeerplaats een waterberging aangebracht die het regenwater vertraagd afvoert.
In fases
De nieuwe inrichting wordt gefaseerd uitgevoerd.
Van 7 februari tot en met 11 maart:
- Ingang 2e Barendrechtseweg tot ingang parkeergarage
- Het parkeerterrein bij Albert Heijn
- Verplanten bestaande bomen
Vanaf 14 maart tot en met juli:
- Parkeerplaats en rijbaan voor appartementen vanaf Dr. Schaepmanstraat tot ‘t Trefpunt
- Trap en omgeving Middenbaan: De opgangen naast Albert Heijn en ter hoogte van het Kruidvat worden vervangen door nieuwe traptreden van natuursteen. Parkeren van fietsen kan bij de opgang ter hoogte van Albert Heijn.
- Aansluiting met de 2e Barendrechtseweg en het verbeteren (veiliger maken) van het fietspad
Tijdens de werkzaamheden wordt de overlast voor de bereikbaarheid en parkeren zoveel mogelijk beperkt. De verwachting is dat de werkzaamheden in juli dit jaar zijn afgerond, met uitzondering van de beplanting. Meer informatie over de centrumaanpak vindt u op barendrecht.nl/centrumaanpak.
Recent nieuws
-
Nieuw aan het Havenhoofd: The Roots brengt fine dining op pizzadeeg
Maandag 12 mei 2025
-
17 en 18 mei: Open dagen Maasoever Spoorweg
Zondag 11 mei 2025
-
Auto in brand gestoken aan de Lekstraat
Zondag 11 mei 2025
-
Scooter botst frontaal tegen veegwagen op fietspad Campus Lagewei
Vrijdag 9 mei 2025
-
Vrijdagavond 9 en zaterdag 10 mei: Bethelbazar bij de Bethelkerk
Donderdag 8 mei 2025