Barendrechter springt van Rotterdam
Vrijdag 29 november 2013 (37 sec)
In Rotterdam zijn afgelopen dinsdagnacht (26 nov) twee mannen met parachutes van het grootste gebouw van Nederland gesprongen. Ze waren dinsdagavond laat het nieuwe gebouw van architect Rem Koolhaas binnengeglipt.
De basejumpers kregen na de sprong een bekeuring omdat ze het verkeer in gevaar hadden gebracht. Enkele surveillerende agenten zagen de mannen uit Barendrecht en Papendrecht bij toeval landen.
Niet verboden
Basejumpen is in Nederland niet verboden. Iemand kan alleen worden aangehouden als getuigen hebben gezien dat de betrokkene zonder toestemming een gebouw is ingegaan en heeft gesprongen. In dit geval zagen de politiemannen de parachutespringers neerkomen.
Het gebouw De Rotterdam werd vorige week opgeleverd. Het staat op de Kop van Zuid en is met zijn 150 meter en enorme omvang de grootste woontoren van Nederland.
Recent nieuws
-
FOTO’S: Sinterklaasintocht Carnisselande op het Middeldijkerplein
Zondag 16 november 2025
-
FOTO’S: Sinterklaasintocht centrum Barendrecht
Zondag 16 november 2025
-
Vlammen slaan uit kledingcontainer aan de Vrijenburgweg
Zondag 16 november 2025
-
Aanhoudingen na aantreffen van 8 kilo hennep in verborgen ruimte
Vrijdag 14 november 2025
-
Aanhoudingen na poging beroving aan de Platehaven, schouder uit de kom geslagen bij slachtoffer
Woensdag 12 november 2025