Video: De laatste dag van Hooimeijer in Barendrecht
Dinsdag 3 maart 2015 (38 sec)
BARENDRECHT – [Video] Wat doe je als je Hooimeijer heet en de fabriek die je opa stichtte en waar je zelf ook werkte, na 69 jaar uit Barendrecht verdwijnt? Dan neem je je videocamera en loop je weemoedig nog eenmaal door het bedrijf en film je de allerlaatste productie in Barendrecht. Dat deed Joost Hooimeijer jr. op 2 december 2002. Dat was de dag dat niet alleen deze fabriek, maar ook de bedrijfsnaam Hooimeijer op hield te bestaan.
Hooimeijerlaan
En nu? Nu herinnert alleen het straatnaambord Hooimeijerlaan nog aan de plek waar in Barendrecht, honderden mensen met het bakken van beschuit en koekjes hun brood verdienden. Daarom is het filmpje “De laatste dag van Hooimeijer in Barendrecht” nu toegevoegd aan de website met retrofilms over Barendrecht en Rotterdam.
Update: Terugblik: Sloop Hooimeijerfabriek
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Explosief aangetroffen in tuin aan de Middeldijk: EOD, CBRNE en politie doen onderzoek
Maandag 14 juli 2025
-
‘Thuis in Bloemen’ gaat sluiten op de Middenbaan, uitverkoop bij bloemenwinkel
Zaterdag 12 juli 2025
-
Verbouwing Carnisse Veste tijdelijk stilgelegd, dwangsom opgelegd: Werkzaamheden voldoen niet aan eisen
Donderdag 10 juli 2025
-
29 en 30 augustus: Familie, foodtruck en muziekfestival Picknick in ‘t Park 2025
Dinsdag 8 juli 2025
-
Aanrijding op de Sweelincklaan: Taxibusje tegen boom gebotst
Maandag 7 juli 2025